Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Bayan Fırın Organizasyon – Ayvalık Organizasyon – Balıkesir – Doğum Günü – Evlilik Teklifi – Şeker Hamuru Pasta

ADRES
Ali Çetinkaya Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi 23. Sk. No 3/1 Ayvalık - Balıkesir
TELEFON
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

         Balıkesir / Ayvalık ‘ta ‘da özel günlerinizi ölümsüzleştirmek ve size özel konseptler üretmek için hizmetinizdeyiz. Ailelerimiz ve çocuklarımız için de hizmet vermekteyiz.

Günümüzde organizasyon faaliyetleri yanında butik pastacılık gittikçe yaygınlaşmaya başladı. İnsanlar çeşitli yerlerden kursa katılarak ders alıyor yada evde kendi çabaları ile öğreniyorlar. Hobi olarak başlayan çoğu kişide bu işi profesyonel bir şekilde yapmaya başladı. Bazı insanların aklına butik pasta denildiğinde “şeker hamurlu pasta” algısı oluşur ancak butik pasta demek sadece şeker hamurundan oluşan pasta demek değildir. Tadı ile damak zevkinize, görüntüsü ile gözünüze hitap eden bir pastadır.

İçeriğinize özel meyve ve içerikler pastaya özel taze alınarak yapılır. Rafta hazır sizi beklemez, size özel hazırlanır ve teslim edilir.
Normal pastalardan ayıran en önemli özelliklerinden bir tanesi de kabartma tozu kullanılmamasıdır. İçeriğinde kullanılan pandispanya, ganaj, krema gibi karışımlar hazır değildir, hepsi doğal içeriklerden elde edilir.

Ayvalık ‘da, Bayan Fırın olarak, iç malzemeleri doğal olarak kendimiz yapmaktayız. (Yumurta beyazı, Süt vb. doğal malzemeler) Şeflerimiz günlük olarak bone, galoş ve eldivenler ile her yiyecek siparişinden sonra tezgah ve malzemelerini hijyen kurallarına uygun şekilde temizliklerini yapmaktadır.

Butik Pasta Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Olmalıdır ?

1 – ŞEKER HAMURU KAPLI PASTALAR
Şeker hamurlu pastaların tasarımında neredeyse sınır yoktur. Hayal edebileceğiniz konsept ve renklerde pasta hazırlanması mümkün olan pasta şeklidir.

Çocuklar için çizgi film karakterlerinden tutun, yetişkinler için hayal edebileceğiniz tüm detayları pastanıza yansıtabilirsiniz.

Şeker hamurlu butik pastalar iç malzemesi hazırlanmış ve uygulama işlemi yapılmış olan pandispanyaların kalın bir çikolata tabakası               ( ganaj) ile kaplanmasından sonra şeker hamurunun gerekli yumuşak ve esneklik kazandırıldıktan sonra uygun ebatta açılıp pastanın üzerine kaplanması ile ilk aşama tamamlanmış olur.

ikinci aşama pastanın daha şık ve estetik görünüme ulaşması için pasta ütüsü diye tabir ettiğimiz pastacı el aletleri ile kenar ve köşelerin keskinleştirilmesi işlemi yapılır.

Genelde bir çok butik pastacı bu işlemi gerekli eğitim ve donanıma sahip olmadıkları için bilmezler ve pastayı bu şık görünüme ulaştırmadan süsleme kısmına geçerler. Bu konuda pastacınızın referanslarını inceleyip öyle karar verebilirsiniz. ( pasta kenarları düz, net ve keskin hatlara sahip olmalı )

Keskin kenar diye tabir ettiğimiz düzeltme ve rötuş işleminden sonra artık istenilen modele göre figürler , desenler, aksesuarlar hazırlanarak özenle pasta üzerine yerleştirilir.

Pasta üzerinde bazı modellerde kullanılan figür ve parçalar özel gıda yapıştırıcıları kullanılarak yapıştırılır. Bazı büyük parçaların pasta üzerine sabitlenmesinde ise kürdan kullanılabilir.

Pastanın olmazsa olmazı mumlar mutlaka pastanın uygun bölümlerine yerleştirilmelidir.

2- BUTTERCREAM KREMALI PASTALAR
Kültürümüze ve mutfağımıza Amerikan mutfağından giren Buttercream pastalar daha çok ilerde detayını anlatacağımız naked cake ve bazı kremalı pastaların yapımında kullanılır. Buttercream tereyağı ve özel karışımları ile imal edildiği için türk damak tadının alıştığı yumuşak ve hafif diye tabir edilen kremalardan biraz uzaktır. Daha yağlı ve yoğun bir lezzete sahiptir.

Kişilerin damak tadı ve talebi doğrultusunda lezzeti konusunda gerekli hatırlatmalar yapıldıktan sonra siparişin tamamlanması sağlıklı olacaktır. Aksi takdirde yoğun krema ve tat sevmeyen kişi için lezzetli bir deneyim olmayacaktır.

3- KREMALI PASTALAR
Kremalı pastalar her ne kadar pastanelerden gözümüz aşina olsa da butik pastacılıkta kremalı pastalar kullanılan malzeme kalitesi, endüstriyel katkı maddelerinden uzak yöntemler ile pişirilen pandispanya ve kremaları ile daha lezzetli ve göz alıcı olmaktadır.
Butik pastacılıkta kremalı pastalar pastanelere kıyasla üzerinde alışılagelmiş çikolata rendeleri, çikolata çubukları veya sağlıksız jöleler ve konserve meyve parçaları yerine.. konseptinize uygun daha lezzetli ve renkli görünüme sahip kremalar ile süslenmektedir.
Kremalı pastalar şeker hamurlu pastalar kadar geniş bir yelpazesi olmasada istenilen renk , doku ve içerikle hazırlanabilir. Gök kuşağı renklerinden tutun, kesilince içinden bonbonların çıktığı pastalara dönüştürülebilir.

Kremalı pastalarda dikkat edilmesi gereken konu ise butik pastacının zengin içerikli kremalar yerine hazır kremşantimi kullanıyor, ev yapımı kimyasallardan uzak pandispanyamı kullanıyor yoksa endüstriyel hazır mix karışımlardan ve kıvam artırıcı olan ovalex gibi son derece sağlıksız kimyasal gıdalarmı kullanıyor ?

Bu konulardaki hassasiyetiniz ve seçiciliğiniz özel günlerinizde lezzetli ve şık butik pasta yemenizi ve hayal kırıklığına uğramamanız için önemlidir.

4- HARFLİ VE RAKAMLI PASTALAR
Harfli veya Rakamlı pastalarda son yıllarda revaçta olup tercih edilen pastalardandır.
Görünüm olarak istenilen harf veya rakamlarda tasarlanabilir.

Orjinalinde pasta 2 pat katmandan oluşmaktadır. ve bu patlar özel kurabiye hamurundan hazırlanmaktadır. Ancak kurabiye hamurundan imal edilen katlar kişilere sert ve kuru geldiği için arzu edilmesi halinde lezzetli pandispanya hamurundan daha yumuşak olarak üretilebilir.
Harp veya rakam formundaki pandispanya veya kurabiyelerin arasında özel kremayı pastacı duyları ile puf puf olacak şekilde sıkılır ikinci kat yani üst kat ise yine kremaların sıkılmasından sonra aralara isteğe göre yoğun bir şekilde canlı çiçekler , şekerlemeler, çikolatalar şık bir şekilde uygulanır.

5 – NAKED CAKE – ( ÇIPLAK KEK PASTALAR )
Naked cake ismi ile kültürümüze giren bu pastaların isim karşılığı çıplak kek. Neden bu ismi aldığı ise dış kaplama kremasının belli belirsiz olması ve tam kaplanmayarak iç pandispanyası ve dolgu kremasının görünür olmasından dolayıdır.

Naked cake pastaların orjinalinde buttercream tarzı tereyağı, labne peynir kullanılan özel bir kerema ile kaplanır ancak bu lezzet türk damak tadına biraz yabancı olduğu için talep eden kişiye lezzeti konusunda bilgi verilmesi gerekir. Daha sonra tadı ağır veya yağlı gelme ihtimali yüksektir. Naked cake pastalar bahsedilen ağır krema tercih etmeyen müşterilerimize kendi özel tariflerimizle hazırladığımız daha hafif lezzetli kremalar ilede aynı görünümde imal edebiliriz.

Naked cake pastalar daha çok taze çiçekler, taze tropikal meyveler ile dekore edilip lezzetlendirilmektedir.. Örneğin pastanın üzerine taze böğürtlen, frenk üzümü , ahududu, yaban mersini, blueberry gibi egzotik meyveler dekoratif şekilde pasta üzerine uygulanır.

Cupcake, butik kurabiye, butik pasta, cakepops ve daha birçok lezzet isteğe göre yapılır.

Etiketler: Ayvalık, Ayvalık Arka Fon, Ayvalık Balon Süsleme, Ayvalık Balon Zinciri, Ayvalık Doğum Günü, Ayvalık Düğün, Ayvalık Kına, Ayvalık Nişan, Ayvalık Organizasyon, Ayvalık Pasta Siparişi, Ayvalık Pastane, Ayvalık Şeker Hamuru Pasta, Ayvalık Söz, Ayvalık Sünnet, Ayvalık Süsleme, Ayvalık Evlilik Teklifi

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
Reklam
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ