Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Kırklareli’deki Hastaların Fiziksel ve Psikolojik Acıları Azaltılacak

Reklam
Kırklareli’deki Hastaların Fiziksel ve Psikolojik Acıları Azaltılacak

Kırklareli Devlet Hastanesi’nde hastaların fiziksel, psikolojik ve manevi problemlerinin karşılanması yoluyla hastaların acı çekmesinin önlenmesi amacıyla kurulan 8 yatak kapasiteli Palyatif Bakım Ünitesi hasta kabulüne başladı.

Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. D. Fatma Banu İşler, hastaneleri bünyesinde kurulan 8 yataklı Palyatif Bakım Ünitesinin hizmet vermeye başladığını söyledi. Uz. Dr. İşler, “Yaşamı tehdit eden hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan problemlerle karşılaşan hasta ve ailede, ağrının ve diğer problemlerin, erken tanılama ve kusursuz bir değerlendirme ile diğer fiziksel, psikolojik ve manevi ihtiyaçların karşılanması yoluyla acı çekmenin önlenmesi ve hafifletilmesine yönelik uygulamaların yer aldığı, yaşam kalitesini geliştirmenin amaçlandığı bir yaklaşımla hasta ve ailesinin daha iyi bir ortamda kaliteli bir sağlık hizmeti almaları amacıyla kurulan 8 yataklı Palyatif Bakım Ünitemiz açıldı” dedi.

Başhekim Uz. Dr. Fatma Banu İşler, “Ünitemizin açılış amacı, son dönem hastaların ağrı ve diğer semptomlarını azaltmak, hasta ve hasta yakınlarına tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek, acılarını hafifletmek ve önlemek, yaşam kalitesini artırmaktır. Bu ünite ile hastaların sağlık alanındaki bir eksikliği daha giderildi” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ