Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Avcılar Köprüsü Hem Yaya Hem Araç Trafiğine Açılacak

  • Güncel
  • 03 Ağustos 2016
  • 630 KEZ OKUNDU
Reklam
Avcılar Köprüsü Hem Yaya Hem Araç Trafiğine Açılacak

2004 yılında yayaların kullanımına açılan Avcılar Köprüsü’nün yıkımı başladı. biga Belediye Başkanı İsmail Işık, temsili olarak iş makinesine çıkarak yıkımı başlattı.
Avcılar Köprüsü yıkımının ardından, araç ve yaya trafiğine açılacak yeni haliyle 1 Ekim 2016 tarihine yetiştirilmesi planlanıyor. Köprünün yıkım ve yapım işini, Atak İnşaat firması, yapılan ihale sonucunda 4 milyon lira bedelle üstlendi. Yıkım öncesi konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, “bugün tarihi bir an. 2004 yılında bu hale getirilen Avcılar Köprüsü bizim dilimizde küçük köprünün inşallah yıkımını gerçekleştireceğiz. Hazırlanan proje kapsamında Büyük Köprü’nün bir benzeri buraya yapılacak. Yeni köprü setten sete yapılacak. Araç ve yaya trafiğine açık olacak. Müteahhidimiz bu konuda deneyimli ve özverili çalışmalarıyla Büyük Köprüyü de zamanından önce tamamladı. Bu köprüyü de 75 gün içerisinde tamamlayacaklarından eminler. Hatta burada 60 günün sözünü bile verebilirler. Bugün 1 Ağustos, inşallah biz bu köprünün açılışını 1 Ekim’de yapacağız” dedi.
‘Hakimiyet milletindir’ vurgusu
15 Temmuz’dan bu yana yaşanan süreci de değerlendiren Başkan Işık, “İnşallah bundan daha kötü bir durum yaşamayız. Türkiye Cumhuriyeti, güçlü bir devlet olduğunu 15 Temmuz’da gösterdi. Hakimiyetin millette olduğu gerçeği, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de yazan sözünün bir kez daha önemini gösterdi. Bu millet olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti’ne zarar gelmeyeceğini bir kere daha görmüş olduk” diye konuştu.
Köprü 56 metre uzunluğa ve 13 metre genişliğe sahip
İki set arasında 56 metre uzunluk ve 13 metre genişlikte inşa edilecek Avcılar Köprüsü araç ve yaya trafiğinin kullanımına açık olacak. Biga’nın üçte bir nüfusunun Çarşı merkezi trafiğine girmeden Çanakkale çevre yoluna ve Çan yoluna bağlantısını sağlayacak Avcılar Köprüsü’nün yapımı ile aynı zamanda Biga trafiği de önemli ölçüde rahatlayacak. Avcılar Köprüsü, yeni düzenlenecek yol ile birlikte Kevser Ozangil Caddesi’nden Arapdede Köprüsü’ne bağlanacak. Ayrıca 301 Sokak’tan da Çan yoluna bağlanacak. Bu yeni köprüyle birlikte Biga yeni bir şehir girişi daha kazanmış olacak.
Yıkım törenine Atak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Atak, Atak İnşaat Sorumlusu Köroğlu Budak, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, belediye personeli, halk ve basın mensupları katıldı.
Yaya köprüsü yerleştirildi
Kapalı Pazaryeri’ne ulaşım için sıklıkla kullanılan Avcılar Köprüsü’nün yıkımının ardından mağduriyet yaşanmaması için vatandaşların geçişini sağlayacak yaya köprüsü Biga Belediyesi Halk Bahçesi arkasına yerleştirildi.IHA

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ