Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Çarşamba gününe kadar ekmek yok!

Reklam
Çarşamba gününe kadar ekmek yok!

Lüleburgaz Gıda Maddeleri Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı İlhan Karaca, Arife Günü’nde vatandaşların mağdur olmaması için geç saatlere kadar ekmek çıkarılacağını, 2 günlük tatilin ardından Kurban Bayramı’nın 3’üncü günü ekmek çıkarılacağını söyledi.

Lüleburgaz Gıda Maddeleri Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı İlhan Karaca;Lüleburgaz’da ekmek fırınları bayram izni yapıyor. Fırınlar Kurban Bayramı’nda iki gün kapalı olacak. Üçüncü gün bazı fırınlar çalışacak. Bayramın dördüncü günü tüm fırınlar faaliyette olacak. Vatandaşımız 2 günlük yiyecekleri kadar ekmeklerini tedarik etsinler. Lüleburgazlı hemşerilerim ekmek stoklarını Arife Günü’nden yapsınlar. Zira iki gün ekmek çıkmayacak’ dedi.

BAYRAM İÇİN ALINAN GIDA MADDELERİNE DİKKAT

Karaca ayrıca vatandaşların bayramda gıda ürünleri alırken güvendikleri yerlerden almaları konusunda uyarıda bulunarak; ‘Vatandaşlarımız marka olan tanınmış ürünleri tercih etsin. Vatandaşlar gıda ürünlerini alırken son kullanma tarihine baksınlar. Vatandaşlar aldıkları ürünleri üzerinde belirtilen saklama şartlarında saklamalı. Çikolata üzerinde parmak izi, küf bulunmamalı. Hijyenik olmayan koşullarda satılan şeker, çikolata, tatlı gibi ürünler ile üretim iznine ilişkin bilgi içermeyen ve maliyetinin çok altında satışa sunulan ürünler satın alınmaması ve tüketilmemesi gerekir’ şeklinde bilgi verdi. Görünüm.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ