Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Evde Olmazsa Akademide Olur !

Reklam
Evde Olmazsa Akademide Olur !

Lüleburgaz’da Kadın Akademisi’nin içinde yapılacak olan Kadın ve Çocuk Sığınma Evi’nin adres bilgileri, gizli tutulması gerekmesine rağmen ‘Ulaşımı Kolay’ başlığı ile Belediyenin internet sitesinde yayınlanıyor.

Lüleburgaz’da yapılacak olan Kadın Akademisi’ndeki Kadın ve Çocuk Sığınma Evi’nin açık adresinin ‘Ulaşımı Kolay’ başlığıyla Lüleburgaz Belediyesi’nin internet sitesinde yayınlanması kafaları karıştırdı.

Belediyenin internet sitesinde yer alan haberde, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında,  şiddete maruz kalan  veya  risk  altında  bulunan kadınlara  ve  çocuklarına yönelik olarak 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. maddesi gereğince Sığınma Evi açılacağı belirtiliyor.

Haberde, Kadın Akademisi’nin içinde yer alacak olan Sığınma Evi’nden ‘Ulaşımı Kolay’ olarak bahsedilirken, Sığınma Evi’nin giriş ve çıkışlarının nereden ve nasıl yapılacağı da anlatılıyor.

Akademinin ana girişinin İstasyon Caddesi üzerinden, kadın sığınma evi ve çocuğa yönelik birimlerin girişlerinin de kuzeydeki sokaktan yapılacağı vurgulanıyor.

YÖNETMELİK ‘GİZLİ OLUR’ DİYOR

Öte yandan, 5 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 28519 sayılı Kadın Konukevlerinin Açılması ve İşletilmesi Hakkında Yönetmelik’te ise kadın konukevlerinin fiziki özelliklerin nasıl olması gerektiği anlatılıyor.

‘Konukevi binasının, resmi kurumlara ulaşımı kolay olan, dış güvenliği etkin olarak sağlanabilen, kolluk birimlerine yakın yerlerde ve dış görünüşü itibariyle bulunduğu mahalde dikkat çekmeyecek özellikte bir yapı olmasına özen gösterilir’ denilen yönetmelikte ayrıca ‘Konukevinin çalışma esasları ve temel ilkeler’ bölümü Madde 4 ‘te ‘Kanuni hükümler saklı kalmak kaydıyla, konukevinin adresi, telefon numarası, kadınların, çocukların ve konukevi çalışanlarının kişisel bilgilerinin gizli tutulması esastır. Bütün ilgililer bu gizliliğin korunmasından sorumludur’ deniliyor.

4’üncü maddede belirlenen çalışma esasları ve temel ilkelere aykırı davranıldığının tespit edilmesi halinde ise Konukevinin açılış izninin iptal edileceği belirtiliyor.

AÇILIŞI YAPILACAK MI?

Kadın Konukevlerinin Açılması ve İşletilmesi Hakkında Yönetmelik’te ayrıca Gizlilik İlkesi’ne göre konukevleri için açılış töreni düzenlenemeyeceği belirtiliyor.

Madde 17’de ‘Konukevi açılırken, gizlilik ilkesine uyulur. Konukevinin adresi, telefon numarası gizli tutulur. Konukevini tanıtan tabela asılmaz, temel atma ve açılış töreni düzenlenmez’ maddesi bulunuyor. Görünüm.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ