Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

İlaçların ücretsiz olması yönünde ilk adım atıldı. (Dilek Özçelik: Artık İlaç Beklerken Vefat Eden Olmayacak.)

Reklam
İlaçların ücretsiz olması yönünde ilk adım atıldı. (Dilek Özçelik: Artık İlaç Beklerken Vefat Eden Olmayacak.)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser ilacı olsa dahi ücret alınmaması yönünde Sağlık Bakanı’na emir verdiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da katıldığı bir hastane açılışında ilaçların ücretsiz olması ile ilgili Sağlık Bakanı’na talimat verdiğini açıkladı. Erdoğan, kanser ilacı dahi olsa ücret alınmaması gerektiğini söylediğini ifade etti.

“ÜCRET ALMAMAMIZ GEREKİR”
Erdoğan konuşmasında “Geçen Başbakanımız ve Sağlık Bakanımızla konuştuk. Dedim ki bakın kesinlikle, kanser dahi, ilaçları nereden gelirse gelsin, bunlardan kesinlikle ücret almamamız gerekir. Biz kalkıp denizi aşacağız, gelip derede boğulacağız. Böyle bir şey olmaz. İnsan hayatı bizim için bu kadar önemli. Hassas olalım, buralarda suistimale fırsat vermeyelim.” dedi.

_2711_o

DİLEK ÖZÇELİK: ARTIK İLAÇ BEKLERKEN VEFAT EDEN OLMAYACAK

Edirne’de dönemin bakanı Erdoğan Bayraktar’dan yardım istemesi üzerine gündeme gelen kanser hastası Dilek Özçelik, kanser hastalarına ilaçların ücretsiz verilmesine yönelik çalışmanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Edirne’de dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan yardım istemesi üzerine gündeme gelen kanserle mücadele eden üniversite öğrencisi Dilek Özçelik, kanser hastalarına ilaçların ücretsiz verilmesine yönelik çalışmanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Yaklaşık 3 yıl önce Bayraktar’ın kendisine para vermesi sonrası “Ben dilenci değilim” diye gözyaşları içinde parayı iade eden Trakya Üniversitesi İngilizce Bölümü öğrencisi Özçelik, açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kanser ilaçlarının ücretsiz verilmesi konusunda çalışma yapılacağı yönündeki açıklamasının önemli olduğunu kaydetti.

“STRESSİZ BİR TEDAVİ DÖNEMİ GEÇİRECEKLER”

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde ailesinin yanında kalan ve Ankara-Tekirdağ hattında tedavisinin sürdürdüğünü aktaran Özçelik, zaman zaman kanser ilaçlarına yurt dışında ulaşmada güçlük yaşanabildiğini ancak çalışmanın tamamlanması sonrası pek çok hastanın daha stressiz bir tedavi dönemi geçireceklerini anlattı.

Özçelik, hastaların kanser ilaçlarına ücretsiz ulaşabilecek olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Kanser ilaçlarının ücretsiz olacağını duyduğumda inanılmaz mutlu oldum.” dedi.

“BEKLERKEN VEFAT EDEN OLMAYACAK”

Bu uygulamanın kanser hastalarının hastalıkla mücadele sırasında yüklerini azaltacağını ifade eden Özçelik, “Cumhurbaşkanımızdan Allah binlerce kez razı olsun. Onun bu girişimi sayesinde artık insanlar ilaç beklerken, bekleme sürecinde vefat eden olmayacak. Çok sevindim, en kötüsü insanların kanserle mücadele ederken derdi tedavi değil ilaca ulaşmaktı. Bir kez daha sizlerin aracılığıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a adıma ve diğer hastalar adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ