Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Kırklareli’de ihraç dalgası!

Reklam
Kırklareli’de ihraç dalgası!

Kanun Hükmünde Kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı bulunduğu gerekçesiyle Kırklareli’de de kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verildi.

Türkiye’de kamudaki işlerine son verilenlerden 28 bin 163’ü Milli Eğitim Bakanlığı, 2 bin 18’i Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, 733’ü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, bin 519’u Diyanet İşleri Başkanlığı, 439’u Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personelinden oluşuyor.

Kırklareli’de de Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Tapu Kadastro, Toprak Mahsulleri Ofisi, TPAO, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Maliye, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nde olmak üzere çok sayıda kişinin görevlerine son verildi.

MİLLİ EĞİTİM’DE İHRAÇLAR

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle Kırklareli’de Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı öğretmen olarak görev yapan 40 öğretmenin görevine son verildi.

Bu öğretmenlerden 2’si Babaeski, 15’i Lüleburgaz, 24’ü merkez ve 1’i Pınarhisar’da görev yapıyordu.

TPAO’DA 5 KİŞİYE İHRAÇ

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Trakya Bölge Müdürlüğü’nde de 1 şef ile 4 kıdemli mühendis olmak üzere 5 kişinin görevlerine son verildi.

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ’NE İHRAÇ

Kırklareli FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Lüleburgaz eski İlçe Emniyet Müdürü E.K. da meslekten ihraç edildi.

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı’nda da 1 Jandarma Yüzbaşı ile 1 Jandarma Binbaşı’nın görevlerine son verildi.

DİĞER İHRAÇLAR

Kırklareli’de Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde 1 memur, Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde 1 arkeolog, Lüleburgaz’da Maliye Bakanlığı personeli 2 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, AFAD’da 1 enformasyon memuru, Diyanet’e bağlı 4 imam hatip ve 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı 1 hemşire, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nde 1 memur, Kırklareli TMO Şefliği’nde 1 şef, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan 1 bilgisayar işletmeninin görevlerine son verildi. Görünüm.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ