Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Kırklareli’de Sokaktaki Köpeklere Kulübe

Reklam
Kırklareli’de Sokaktaki Köpeklere Kulübe

Kırklareli Belediyesi, Kırklareli Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği, sokakta yaşayan köpekler için kentin belirlenen noktalarına ‘köpek evleri’ koymaya başladı.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, sokak hayvanlarının kışın soğuktan yazın aşırı sıcaktan korunması için köpek evleri hazırlattıklarını belirtti. Kesimoğlu, “Üşüyen yalnızca bizler değiliz. Sokak hayvanlarımızın da bu olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi adına böyle bir proje başlattık. Onlar bizim can dostlarımız. Biz hayvan dostu bir belediye olarak onların doğal ortamlarında güzelce yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz. Köpek evlerimizden 50 adet yatırdık. Bu evleri koyacağımız yerlerin tespitini yaptık ve yerlerine koymaya başladık. Halkımızın da sokak hayvanlarımıza ve bu evlere sahip çıkacaklarına inanıyorum” dedi.

Kırklareli Belediyesi’nin başlattığı bu projeden dolayı hayvanseverlerde memnuniyetlerini dile getirdiler. Hayvansever Sarıgül Sezer, “Uygulama gerçekten bizleri çok mutlu etti. Sokaktaki hayvanların üşüdüğünü gördükçe üzüntümüz artıyordu. Bu köpek evleri onlara sıcak bir yuva oldu. Bizler bu evlere sahip çıkmalıyız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ