Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz Belediyesi’nin yayalaştırma projesinden halkın yüzde 76,2’si memnunmuş!

Reklam
Lüleburgaz Belediyesi’nin yayalaştırma projesinden halkın yüzde 76,2’si memnunmuş!

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Facebook’ta Lüleburgazlı vatandaşların ‘Yayalaştırma Projesi’ ile ilgili eleştirilerine cevap verdi. Özkan, halkın yüzde 76,2’sinin yapılan çalışmaları doğru bulduğunu söyledi.

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Lüleburgaz Belediyesi’nin yayalaştırma projesini halkın yüzde 76,2’sinin doğru bulduğunu söyledi.

Facebook’ta yaklaşık 31 bin üyesi bulunan ‘Lüleburgazlılar’ isimli grupta bir vatandaşın ‘Lüleburgaz Belediyesi ulaşım ve altyapıda ödül almış hahah çok güldüm ya la veren adam bi kere gelse de görse keşke’ şeklindeki paylaşımının ardından Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan bu paylaşıma yorum yaptı.

Yorumunda, ödülün yayalaştırma projesine verildiğini hatırlatan Özkan, gelip görenlerin de çok beğendiğini belirtti.

Özkan’ın bu yorumunun ardından çok sayıda hesaptan Yayalaştırma Projesi ile ilgili memnuniyetsizliklerini belirten yorumlar yapıldı.

‘YÜZDE 76,2 MEMNUN’

Başkan Yardımcısı Özkan bunun üzerine Yayalaştırma Projesi ile ilgili yaptırılan bir araştırma sonucunu paylaştı.

Araştırma sonucunu, ‘Bu da halkın ödülü, sizin gibi düşünmeyen yüzde 76,2’ yorumuyla paylaşan Özkan’a grup üyeleri ‘bu araştırmanın hangi tarihte yapıldığını, araştırmaya kimlerin katıldığını’ sordu.

Özkan bunun üzerine araştırmanın künyesini paylaştı.

Özkan’ın paylaştığı fotoğrafta araştırmanın, yüz yüze anket yöntemi kullanılarak Lüleburgaz sınırlarında yer alan tüm mahallelerde adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verileri esas alınarak 2 bin 500 kişi ile yapıldığının yazdığı görüldü.

‘SİZİN GİBİ DÜŞÜNMEYEN HALKIN ÖDÜLÜ’

Başkan Yardımcısı Kevser Özkan’ın araştırma sonucunu ‘Bu da halkın ödülü, sizin gibi düşünmeyen yüzde 76,2’ yorumuyla paylaşması da tepki çekti.

Bir kullanıcı Özkan’a; ‘Buradaki halk Suriyeli o zaman’ diyerek tepki gösterdi.

Özkan bunun üzerine; ‘…… ben burada olumsuz görüş bildirenleri belirtmek için sizin gibi yazdım ve bu konuda açık ve net olarak yapılan anket sonucunu paylaştım…%76,2 gibi olumlu görüş belirtenlerin bir anlamı yoksa benim de söyleyebileceğim bir şey yok…’ yorumunu yaptı.

‘BU ANKETLERLE KENDİMİZİ KUZEY KORE’DE SANIYORUZ’

Bazı kullanıcılar, Başkan Yardımcısı Kevser Özkan’ın paylaştığı araştırma sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Kullanıcılar, Başkan Yardımcısı Özkan’a sosyal medyayı daha sık takip etmesini, sosyal medyada halkla iç içe olması gerektiğini söylerken Özkan da; ‘Bu konuda bir son dersi ben aldım teşekkür ediyorum… Tabi ki sosyal medyayı direk kişisel olarak yetişmem mümkün değil kurumsal sağlıklı ve güvenilir bilgi akışı konusunda tedbir almak benim sorumluluğum bu konuya en kısa zamanda çözüm üretmeyi görev kabul ettim iyi akşamlar’ dedi.

Bir kullanıcı ise; ‘Kevser hanim lütfen tedbir almak için bu tarz anketler paylaşımı yapmazsanız çok mutlu oluruz zira paylaştığınız anket sonuçları kendimizi Kuzey Kore’de hissetmemize neden oluyor…’ diye yorumda bulundu.

Kaynak: Görünüm

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ