Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz Kent Konseyi Nezaket Ziyaretlerine Başladı

Reklam
Lüleburgaz Kent Konseyi Nezaket Ziyaretlerine Başladı

3 Temmuz akşamı düzenlenen genel kurulda Lüleburgaz Kent Konseyi’nin yeni başkanı olarak seçilen Binnur Dinç ve yürütme kurulu üyeleri nezaket ziyaretlerine başladı.

Başkan Binnur Dinç tarafından Trakya Burada TV’ye yapılan açıklamaya göre Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya ile başlayan nezaket ziyaretleri Ağustos ayı boyunca devam edecek. Devletin Resmi Makamlarına ve Sivil Toplum Kuruluşlarına yapılan ziyaretler vesilesiyle yeni yönetimin tanıtılması, projelerin anlatılması ve desteklerin alınması hedefleniyor. Yaklaşık 1 haftadır devam eden ziyaretlerdeki teveccühten, aleni bir şekilde ifade edilen maddi ve manevi destekten dolayı Kent Konseyi mensupları oldukça memnun.

Başkan Dinç, Eylül ayında düzenlenecek genel kurulda mahalle meclislerinin kurulmasını teklif edeceklerini, böylece halkın sorunlarının çözümü konusunda Lüleburgaz’da yaşayan kent sakinleri ile sıkı bir ilişki içinde olacaklarının altını çizdi. Yapılan ziyaretler sırasında projeler hakkında görüşülürken, mahalle meclislerinin kurulması konusundaki zorunluluk da belirtiliyor. Bununla beraber mahalle meclislerinde oluşturulacak çalışma grupları da mahalle muhtarları ile koordineli bir şekilde çalışarak sorunların hızlı tespiti konusunda kolaylık sağlayacak.

Lüleburgaz Kent Konseyi böylesi bir girişimle devletin kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve kent sakinlerinin sorunların çözümü konusunda kilit bir rol almaya kararlı görünüyor.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ