Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’da, “15 Temmuz Şehitleri”nin İsimleri Okulda Yaşayacak

Reklam
Lüleburgaz’da, “15 Temmuz Şehitleri”nin İsimleri Okulda Yaşayacak

Lüleburgaz ilçesinde, engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Ticaret Sanayi Odası Özel Eğitim Uygulama ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin sınıflarına 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verildi.

Merkezin Müdür Vekili Harun Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimini unutturmamak amacıyla şehitlerin isimlerini sınıflara verdiklerini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Türk milletinin hainlere büyük bir ders verdiğini belirten Kurt, bu nedenle 15 Temmuz’un özellikle gençler tarafından unutulmamasını istediklerini vurguladı.

Projenin Türkiye’de Özel Eğitim Uygulama Okulları arasında ilk olduğunu ifade eden Kurt, “Eğitim öğretim müfredatımızda yer alan milli değerler ile ilgili derslerin amaçları doğrultusunda 15 Temmuz şehitleri için neler yapabiliriz diye düşündük. Okulumuz orta ve ağır derecede zihinsel engelli öğrencilere eğitim verdiği için böyle bir uygulama yapmaya karar verdik. Şehitlerimizin adını sınıflara vererek onların isimlerini yaşatmayı amaçladık” diye konuştu.

17 şehidin isimlerinin yazılı olduğu tabelalar, engelli öğrenciler tarafından 17 sınıfın girişine asıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ