Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’da, Lokanta ve Çorbacılara Saat Düzenlemesi

Reklam
Lüleburgaz’da, Lokanta ve Çorbacılara Saat Düzenlemesi

Lüleburgaz Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Nihat Yaman, lokanta ve çorbacıların saat 02.00’de kapatılması kararını aldıklarını bildirdi.

Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede güven ve huzur ortamına katkıda bulunmayı amaçladıklarını bildirdi.

Bazı lokanta ve çorbacıların 24 saat hizmet verdiğini anımsatan Yaman, alınan karara esnafların saygı duyması ve uygulaması gerektiğini belirtti.

Kararın İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı işbirliğinde alındığını ifade eden Yaman, şöyle konuştu:

“Ortak alınan karar doğrultusunda bu uygulamaya geçtik. 24 saat açık olan çorbacılar artık 02.00’de kapanacak. Son derece yerinde ve doğru bir karardır. Ülke olarak hassas bir dönemden geçiyoruz. Asayişin sağlanması ve insanlarımızın huzur içerisinde yaşaması bağlamında lokantacı esnafı olarak biz de üzerimize düşen görevi yerine getirerek, belirli bir saatten sonra iş yerlerimizi kapatıp daha sakin bir ortam oluşmasına yardımcı olmak mecburiyetindeyiz. Bu bağlamda kapanış saatleri ile ilgili uygulamayı, hijyenik bir ortam oluşması, çalışan personelin dinlenmesi, gerekli hazırlık ve temizliğin yapılması, en önemlisi huzurlu bir ortam oluşması açısından son derece doğru bir uygulama olarak görüyoruz. Üyelerimizin de bu doğrultuda hareket etmesini istiyoruz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ