Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’dan, Türkiye’ye Hizmet

Reklam
Lüleburgaz’dan, Türkiye’ye Hizmet

Lüleburgaz’dan tüm Türkiye’ye hizmet veren Mobile Shop’un kurucusu girişimci Emre Baştürk, gazetemize yaptıkları işler hakkında bilgi verdi.

Firmanız ne zaman ve nasıl kuruldu?

Firmamızı 2013 yılı yazında Lüleburgaz’da Torkan İş Merkezi’nde kurduk. Bu işi yapmaya hazırlanırken derin bir pazar araştırması yapıp sektördeki sorunları ve eksikleri iyi analiz etmeye çalıştık, özellikle bu alanda nasıl rekabet yaratırız, piyasaya nasıl hareket getiririz sorularını kendimize sorarak bu işe başladık ve “En Uygun Fiyat Garantisi ve %100 Müşteri Memnuniyeti” ilkesi ile yola çıktık.

Nasıl başladınız, neler yapıyorsunuz?

İlk olarak gördüğünüz bu dükkanı kendi içerisinde 2’ye ayırdık ve hala bu düzende çalışmalarımıza devam ediyoruz. Alt katta perakende cep telefonu, cep telefonu aksesuarları ve yedek parçaları satıyoruz. Üst katımız teknik servis alanımız, müşterilerimizin arızalı cep telefonlarının tamir, bakım ve onarım işlemlerini üst katımızda gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında e-ticaret işlerimiz için açmış olduğumuz internet adresimizde kendi bölgemizin dışında tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından müşterilerimiz cep telefonu yedek parça ve aksesuar alışverişi yapıyor, güvenle arızalı cep telefonları ve tabletlerini bize gönderip teknik servis hizmetimizden faydalanabiliyor. (www.mobileshop.com.tr)

İnternetten satış yapmak, cep telefonu tamir etmek nereden aklınıza geldi?

Ekip olarak zaten hepimiz teknolojiye meraklı kişileriz, bunu da bir avantaja çevirebileceğimizin farkına vardıktan sonra bu konuda adımlar da atmaya başladık. İlk olarak sadece cep telefonu aksesuarları satmayı planlamıştık fakat sektördeki boşluğu görüp “Neden olmasın ?” dedikten sonra cep telefonu teknik servis hizmetini de online olarak vermeye başladık. Bu konuda müşterilerimizden inanılmaz talep alıyoruz, özellikle her köşe başında bir teknik servis açıldığını gördükten sonra insanlar daha kurumsal firma arayışına yöneliyorlar. Bu işte bilen de bilmeyen de var sonuç olarak ama en önemli faktör tecrübedir. Firma olarak kurulduğumuz günden itibaren tecrübe kazandığımıza inanıyor ve kazanmaya devam ediyoruz. Bizi tercih eden Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz.

30 dakikada ekran tamiri diyorsunuz, nasıl oluyor?

Tabi öncelikle bu marka ve modele göre değişiyor, süre genellikle teknik servisimizin yoğunluğuna göre 30 dakika ila 2 saat arasında oluyor, müşterilerimiz çarşıda turlarken veya herhangi bir diğer işi ile ilgilenirken bizler cep telefonunu tamir ediyor ve çok kısa bir sürede kendilerine teslim ediyoruz. Tabi ki stok durumu, yoğunluk gibi nedenlerden dolayı en fazla birkaç gün bekleyen müşterilerimiz de oluyor mutlaka, durumu izah edip müşterimizin isteğine göre hareket ediyoruz. Teknik servis, bakım ve onarım işlemlerinde günümüzde çok dikkat etmeli ve titiz davranmanız gerekiyor, akıllı telefon fiyatları yükseldikçe getirdiği riskler de çoğalıyor.

Yaptığınız işlerin riski nedir?

Yaptığımız işin birçok risk taşıdığını belirtmekte fayda var, özellikle pahalı cihazlarda yapacağımız herhangi bir hata hem müşteri gözünde manevi hem de bizim açımızdan maddi kayıplara neden olabiliyor. Elbette başımıza gelebilecek aksilikleri müşterilerimizle paylaşıp detaylı bilgisini verdikten sonra tamir, bakım ve onarım işlemlerine geçiyoruz.

Ekibiniz kaç kişiden oluşuyor? İşleriniz yorucu oluyor mu?

Ekibimiz şimdilik 3 kişiden oluşuyor. Günün 24 saati aktif olamasak dahi en az 18 saatini aktif geçirmek zorundayız. Dükkan işlerimiz, çağrılar, destek talepleri, ürün siparişleri, kargolama işlemleri vs. hepsini belirli bir düzende yapmak zorundasınız, bazen tüm bunlar yorucu olsa da keyfimizi kaçıracak olaylar yaşasak da vizyonumuzdan taviz vermemeye özen gösteriyoruz, bizim için en önemli husus müşterimizin işinin hallolmasıdır. İlkemiz en uygun fiyat garantisi ve %100 müşteri memnuniyetidir ve biz de buna uygun olarak hareket etmek zorundayız.

Sizce sektörünüzdeki sorunlar nelerdir?

Sektörümüz hızla gelişen teknoloji ve geniş ürün yelpazesi sayesinde uzun ömürlü bir sektör ve bu yüzden gelişen her sektör gibi çeşitli istismarlara açık. Şimdilerde her köşe başında bir teknik servis görmeniz mümkündür, en azından 10 dükkandan 2’si bizim işimizi yapmaya çalışıyor. Tabi ki işini layığı ile yapan herkese saygımız sonsuzdur, sonuç olarak arz talep meselesidir. Bunun yanında biliyorsunuz ki elektronikte dışa bağımlı bir ülke olmanın getirdiği dezavantajlar var, oynak döviz kurları yüzünden satışlarımızda aksilikler yaşanabiliyor. Umarız en kısa zamanda ülke ekonomisi daha güzel olur, kendi teknolojimizi kendimiz geliştirmeye başlarız, kalbimiz yerli ve milli teknoloji üretiminden yana. Sizlere teşekkür ediyoruz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ