Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıldönümü Coşkusu

Reklam
Lüleburgaz’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıldönümü Coşkusu

8 Kasım Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.

Eski Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Osman Erikli, İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca, Belediye Başkanı Emin Halebak, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Belediye Başkanı Halebak’ın ve diğer grupların Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Başkan Halebak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yaptığı konuşmada, Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü coşkuyla ve gururla yaşadığını söyledi. Halebak, “Bu meydanda ki hiç kimse esareti görmedi. Bu meydanda ki hiç kimse bağımsızlık savaşına katılmadı. Çocukluğumda bunları anlatanlar vardı. Artık bunlarda kalmadı insanlık tarihi savaşlar, kan, acı, esaret zafer ve özgürlük mücadeleleriyle dolu. Dışarıdan düşmanlar bu toprakları işgal etti. Yıllarca zulüm ve baskı altında kaldık. Ulu Önder Atatürk silah arkadaşları, yurt seveler herkes kadın erkek genç yaşlı bir kurtuluş mücadelesi verdiler. Bunca yıl topraklar üzerinde bağımsızlığın tadını özgürlüğün tadını doya doya yaşamak istedik. Yaşayabildiğimiz kadar yaşadık ama hala bize bu özgürlüğü çok gören emperyalizm. Hala benim güzel vatanım üzerinde oyunlar oynamaya devam ediyor” dedi.

“Bizi esir etmek isteyenler bilmeli ki bizleri katletmedikçe cesetlerimizi çiğnemedikçe bu ülkeyi esir alamayacaklar” diyen Halebak, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimiyle ilgili de şunları söyledi:

“Hep birlikte 15 Temmuzu birlikte yaşadık. Ne olduğunu anlayamadığımız birden bire kendi insanımızın üstüne askerimizin ateş açtığı o hain tuzağı birlikte yaşadık. Eğer biz birbirimize sarılmazsak eğer çok çalışmazsak eğer güçlü olmazsak eğer bilimi üretmezsek çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkacak çabayı göstermezsek bizi bu hain tuzaklarda kan gölünde boğmaya hazırlar. Bizi esir etmeye birbirimize düşürmeye boğazımı sıkmaya hazırlar. Bizi esir etmek isteyenler bilmeli ki bizleri katletmedikçe, cesetlerimizi çiğnemedikçe bu ülkeyi esir alamayacaklar. Özgürlüklerimizden vazgeçmeyeceğiz.”

Başkan Halebak’ın konuşmasından sonra ödül töreni akabinde kortej geçişi oldu. 94. yıldönümü kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen geçiş korteji, vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi. Kortejde çeşitli dernek ve kurumlar yer aldı. – KIRKLARELİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ