Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

NEDİR BU KOZMİK IŞINLAR OLAYI ?

  • Güncel
  • 14 Kasım 2016
  • 834 KEZ OKUNDU
Reklam
NEDİR BU KOZMİK IŞINLAR OLAYI ?

Öncelikle neden böyle bir yazı yazma ihtiyacı duyduk onu belirtelim: Son birkaç saattir sayfamıza defalarca kez “Nedir bu Kozmik Işınlar?” “Bu görselde yazılanlar doğru mu?” “Telefonlarımızı kapatmalı mıyız?” tarzında sorular gelmeye başladı. Biz de herkese tek tek yazmak yerine tek seferde nedir bu kozmik ışınlar olayı açıklamaya çalıştık.Kozmik Işınlar Dünya’ya mı Vuracak?Gördüğünüz gibi her şey yandaki görselle başladı. Birtakım uyarılar ve yalandan ortaya atılan kaynaklar mevcut. Tabi bu uyarı hemen herkesin aklını karışırdı ve haberi teyit etmek için internete başvurdular. Ancak buradan bir kez daha söyleyelim ki böyle bir durum olmayacak. Endişelenmenize gerek yok yani. Eğer kozmik ışınların ne olduğu hakkında bilginiz yoksa burayı da ziyaret edebilirsiniz

Ve birkaç adet uyarı ekleyelim.

Kıyamet senaryosu yazıp Google ve NASA gibi büyük kurumları kaynak verenlere asla inanmayınız. Daha geçen haftalarda büyük haber sitelerinde NASA’nın burçları değiştirdiğine dair haberler yayılmıştı. Onun da fos olduğu ortaya çıktı ancak gelen sorular yüzünden kafamız şişmedi değil.

Peki bunların amacı nedir?
Malumunuz, ülkemizin insanları birbirlerini trollemeyi sever ve ufacık bir olaydan bile 1 saat içinde sosyal medyadaki herkesin haberi olabilir. Tabi sorgulamadan bunu paylaşıp bu trollcü arkadaşların ekmeğine yağ sürenler de cabası, olan haberi ciddiye alıp paniğe kapılan birkaç insana oluyor.

“İnternette yazıyorsa mutlaka doğrudur” anlayışından vazgeçin artık, her duyduğunuz habere olduğu gibi inanmayın, doğru kabul etmeyin. Gerekirse bize yazın veya araştırarak daha farklı kaynaklardan (ve daha güvenilir kaynaklardan) teyit etmeye çalışın. Ayrıca Süper Ay’ın keyfini çıkarmaya devam edin. Ne bugün ne de yarın böyle bir durum gerçekleşmeyecek.

screenshot_2016-11-14-22-15-45

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ