Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Okandeniz’den ‘yapılandırmaya’ davet!

Reklam
Okandeniz’den ‘yapılandırmaya’ davet!

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A.Ergin Okandeniz, 19/08/2016 tarih ve 29806 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı “Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” hakkında açıklamalarda bulundu.

Okandeniz yaptığı açıklamada; ‘İş dünyasının ve vatandaşların merakla beklediği Bazı Alacaklarının Yapılandırılması Hakkındaki Kanun, yayınlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Kanun kapsamında birçok alanda alacakların yapılandırılması sağlanmış olup, Kanun’un 11. Maddesi’nin 5. Fıkrası Oda aidatlarının yapılandırılmasını düzenlemektedir. Bu çerçevede; Anılan madde 19.08.2016 tarihinde yürürlüğe girdiğinden, Ekim ayında ödenmesi gereken 2016 yılı aidatlarının 2.  taksitleri anılan madde kapsamı dışındadır. Üyelerin yapılandırmadan yararlanabilmesi için 31 Ekim 2016 tarihine kadar Odaya bir dilekçe ile başvurması şarttır. Başvuru üzerine, bu Kanun’un yayınlandığı tarihe kadar ödenmemiş olan Oda aidatlarının 30 Kasım 2016 tarihine kadar tamamının veya eşit taksitler halinde azami altı taksitte ödenmesi halinde aidatlara uygulanan gecikme cezalarının tahsilinden vazgeçilecektir’ dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Okandeniz, üyelerin kredi kartı ile taksitli ödeme imkânına sahip olduklarını hatırlatarak, kanunun tanıdığı bu haktan aidat borcu bulunan tüm üyeleri faydalanmaya davet etti.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ