Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

“Süslü Egzoz” ile Kadın Sorunlarına Dikkat Çekecekler

Reklam
“Süslü Egzoz” ile Kadın Sorunlarına Dikkat Çekecekler

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde, kadın motosiklet tutkunları, kurdukları “Süslü Egzoz Motosiklet Kulübü” ile kadın sorunlarına dikkat çekmeyi hedefliyor.

Kulüp Başkanı Kübra Ağlamaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, erkek motosikletçilerin birlik içinde geziler düzenlediklerini, kadın motosikletçiler olarak da onları kıskanarak kulüp kurmaya karar verdiklerini söyledi.

Tekirdağ’da motosiklet kullanan kadın sayısının oldukça fazla olduğunu ama trafikte yeterli saygının kendilerine gösterilmediğini ifade eden Ağlamaz, “Motor kullanan kadınları bir araya toplamak, birbirimize destek olmak ve birlikte geziler yapmak amacıyla birkaç gün önce bu kulübü kurduk. Şimdilik 20 üyemiz var ama bu rakam ilerleyen dönemde artacaktır.” dedi.

Kadın motosikletçiler olarak, kadın sorunlarına dikkat çekmek için çeşitli turlar ve etkinikler düzenleyeceklerini aktaran Ağlamaz, “Kulüp olarak kadın sorunlarına dikkat çekmek ve birbirimize destek olmak amacıyla etkinlikler yapmayı amaçlıyoruz. Mesela, ilerleyen zamanlarda motorlarımızın bir yerlerine pembe kurdele bağlayıp meme kanserine destek olmak istiyoruz. Trafikte bizim de olduğumuzu göstermek istiyoruz. Kadın dayanışması için kurduk kulübümüzü.” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ