Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Trakya, Balkanlardan Gelen Soğuk Havanın Etkisine Girdi

Reklam
Trakya, Balkanlardan Gelen Soğuk Havanın Etkisine Girdi

DEREKÖY’DE KAR KALINLIĞI 6 SANTİME ULAŞTI

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Kırklareli’nin Bulgaristan sınırındaki ilçe ve köylerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Dereköy İlçesi’nde kar kalınlığı 6 santime ulaşırken, Kofçaz da 5, Demirköy’ün yüksek kesimlerinde ise 15 santimi geçti. Hava sıcaklığının 1 derece olduğu ilçelerde kar yağışı her yeri beyaza bürüdü. Bulgaristan’a açılan Dereköy Sınır Kapısı’nda karayolları ekipleri, yolun kapanmaması için kar küreme araçlarıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Meteoroloji verilerine göre kar yağışı akşam saatlerine kadar devam edecek.

EDİRNE’DE DE KAR BAŞLADI

Bulgaristan’a sınır olan Edirne’nin köylerinde kar yağışı başladı. Kısa sürede etkisini gösteren yağış nedeniyle kar kalınlığı 3 santime ulaştı.

Edirne’de beklenen kar yağışı Bulgaristan’a sınır yerleşim yerlerinde etkili olmaya başladı. Bulgaristan’a açılan gümrük kapısına ismini veren Hamzabeyli Köyü’nde kar yağışı etkili oldu.

Edirne’de dün hava sıcaklığı 9 derece ölçülürken bugün kar yağışıyla birlikte eksi 4 dereceye kadar düştü. Olumsuz hava koşularının hafta boyunca devam edeceğini belirtildi.

Kar yağışı kent merkezinde ise etkili olmadı.

Ali Can ZERAY – Selçuk VURUCU/KIRKLARELİ, EDİRNE

kirklareli-de-kar-yagisi-basladi-2-9008814_9013_o-jpg kirklareli-de-kis-9008808_3507_o-jpg kirklareli-de-kar-yagisi-basladi-2-9008738_6689_o-jpg derekoy-sinir-kapisi-beyaza-burundu-9008726_o-jpg

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ