Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Trakya’nın En Donanımlı Hayvan Hastanesi Hizmete Açıldı

Reklam
Trakya’nın En Donanımlı Hayvan Hastanesi Hizmete Açıldı

Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğince 1,5 milyon lira bütçe ile yapılan inşa edilen Trakya’nın en donanımlı hayvan hastanesi hizmet vermeye başladı.

Kavaklı beldesinde hizmete açılan hayvan hastanesi acil, ameliyathane, yoğun bakım servisleri ile 24 saat hizmet verecek.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, Trakya’nın büyük bir ihtayacı olan hayvan hastanesinin hizmete açıldığını söyledi.

Yaklaşık 2 yıl önce başlayan çalışmaların tamamlandığını belirten Dermenci, hastanenin sadece büyükbaş hayvanlara değil, küçükbaş, kedi, köpek ile kuşlara da hizmet edeceğini kaydetti.

Hastanenin Trakya’nın en donanımlı hayvan hastanesi nedeniyle önemli bir üstleneceğini de aktaran Dermenci, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ‘hastalıklardan ari bölge’ ilan edilen ve Türkiye’nin Hollanda’sı olarak nitelendirilen Trakya besicisi böyle bir hastanenin hayalini kuruyordu. Hayallerimiz artık gerçek oldu. 2 yıl önce başlayan çalışmalarımız tamamlanarak, hastanemiz hizmete açıldı. Burada hayvanların hastalıkları kısa sürede tespit edilecek ve gereksiz ilaç kullanımının önüne geçilecek. Son derece modern hastanemizde tıbbi ci·hazlarımızda son teknoloji·ye sahi·p. Hastanemiz ile Trakya hayvancılığını bir adım daha ileriye taşıyacağız” di·ye konuştu.

Dermenci, hastane olamadan önce rahatsızlanan hayvanların bir kısmının İstanbul’a, bir kısmınında kesilmek zorunda kaldığını sözlerine ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ