Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Akpak Halı Yıkama

WEBSİTE
Üyelik Aktif Değildir...
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Lüleburgaz Halı Yıkama da öncü olan firmamız tüm Trakya Bölgesi’ne hizmet vermektedir.

Tüm kilim, halıflex ve diğer türlerdeki, değerli halılarınızı tam otomatik son teknoloji halı yıkama ve temizleme makinasında yıkayıp, halı sıkma makinamızda sıkıp havalandırıp, hav alma makinamızda tarayıp kontrolünü yapıp tekrar siz değerli müşterilerimize teslim ediyoruz.Her Leke Çıkartılabilir mi? % 100 Garanti verebilir misiniz?

Müşteri memnuniyeti ilkesinden yola çıkarak siz değerli müşterilerimizin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yaşaması için gerekli olan her türlü temizliği uygun ücret karşılığı üstün ekipman ve kaliteli malzeme ile yaparak, Müşterilerimizin firmamızdan memnun bir şekilde ayrılmasını sağlamak esas alınmıştır.

Halı ve kilim temizleme bir uzmanlık alanıdır. İşlem süreci halınızın elemanlarımız tarafından evinizden ya da iş yerinizden alınması ile başlar, alınan bu halılar öncelikle bir durum tespiti ve incelemeden geçirilir, bu inceleme neticesinde halının cinsi hammaddesi imalat şekli kullanılan boyaların türü akıtma yapıp yapmayacağı yıpranma derecesi ve yırtılma riski, alanında uzman personelimiz tarafından özenle tespit edilerek en uygun temizleme yöntemleri seçilir.
Bu değerlendirme sonucunda gereken işlemler, yıkama fabrikamızda deneyimli personelimiz tarafından uygulanır.gerekli işlemden geçen ve kalite kontrolü yapılan halılar ambalajlanarak siz değerli müşterilerimize sevk edilir.

Akpak Halı Yıkama olarak misyonumuz ; müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak tam müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Sizleri dürüst, güvenilir, tecrübeli, çalışkan kimliğinden ve güler yüzlü hizmetlerimizden yararlanmaya ve de bizi tanımaya davet ediyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR ?

Her Leke Çıkartılabilir mi? % 100 Garanti verebilir misiniz?

Her lekeyi halının dokusuna ve rengine zarar vermeden çıkarabilmek dünyanın hiç bir yerinde mümkün değildir. Değerli müşterilerimize verdiğimiz halı yıkama garantisi  halıya zarar vermeden çıkabilecek lekeler için geçerlidir. Evinizin süsü halınıza zarar getirmeden lekeyi çıkarmak için ne gerekiyorsa yapılacağına %100 garanti veriyoruz.

Neden Halımı Yıkatmalıyım?

Türkiye’de genelde bayanlar halılarını yılda 1 ve ya 2 kere yıkatırken bu sayı batı ülkelerinde 4’e çıkmaktadır. Bunun nedeni ise gözle göremediğimiz, sizin, çocuklarınızın daha doğrusu tüm sevdiklerinizin sağlığını tehdit eden mikroplar ve allerjen’e neden olan akarlar (maytlar) gibi mikro organizmalar ve bakterilerin bulunmasıdır. 1 gr. halı tozunda yaklaşık ikiyüzellibin mikro organizma ve yüz milyona yakın mikrop bulunmaktadır. Bu seviyeyi  minimuma indirmek ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için ve tabii ki daha temiz halılara sahip olmak için halılarınızı mutlaka uzman halı yıkama fabrikalarımıza yıkatmalısınız.

HALINIZDAKİ AKARLAR

Halıda yaşayan akarlar(mite) ve astıma neden olan akarlar resimde 350 kez büyütülmüştür bu karede Dermatophagoides pteronyssinus Halıda ve yatak çarşafında insan derisi parçası arıyor.

Yapılan araştırmalara göre sadece bir insanın bedeninden günde yaklaşık 1-3 gram ölü deri döküldüğü, ortalama büyüklükte bir evde yılda yaklaşık 4 kilogram toz oluştuğu, bu tozların birçok alerjik hastalıklara yol tespit edilmiştir. Yine araştırmalar sonucunda , alerjiyi tetikleyecek miktarda tozun toplandığı en tehlikeli bölgenin evlerde kullanılan halıların olduğu , evin en tehlikeli noktasının evin girişi, ikinci tehlikeli bölgenin ise odalardaki halılar olduğu sonucuna varan araştırmacılar:

“Neredeyse tüm evlerde bulunan akarlar önemli bir alerjin üreticisidir. Sıcağı, nemli ortamları severler. Halıların, üstteki tüylü kısımdan çok sert olan taban bölümüne kaçmayı tercih ederler. Kullandığınız halılarınızı her hafta normal, ayda bir de yoğun temizlik yapın.
Yılda en az bir kez profesyonel bir firmaya başvurun” demektedirler.

Bu araştırma sonuçlarından da anlaşılacağı gibi insanların evlerinde en çok temas ettiği halıların sağlık açısından potansiyel bir tehlike olduğu gerçeğini anlamak güç değildir. Bunun yanında Türk ailesinin yapısı gereği insanlar halılarını her yıl yıkamak zorunluluğu hissetmektedir. Gerek hızla gelişen apartmanlaşma gerçeği, gerek günümüzde çalışan bayanların çokluğu gerekse Türk insanının değişen sosyoekonomik yapısı halı temizleme işinin bir sektör haline gelmesine sebep olmuştur.

Son yıllarda ciddi manada profesyonel halı temizleme şirketlerinin yanında , sadece para kazanmak adına özellikle oto yıkama servisleri bu işi yapmaya başlamışlardır. Sektör ile ilgili yeterli bilgi, donanım ve teçhizatı bulunmayan bu tür iş yerleri gayri sıhhi şartlar altında bilinçsizce verdikleri hizmetle tüketiciyi zor durumda bırakmakla birlikte Profesyonel Halı temizleme şirketlerine bakış açısını da olumsuz yönde etkilemektedirler.

Halımı Yıkattım Ama Lekeler Çıkmadı. Ne Yapmalıyım?

Halınızı temizlettiğiniz firmadan neden lekenin çıkartılamadığı hakkında bilgi aldıktan sonra gelecek cevap büyük olasılıkla lekeyi çıkarmak için kullanılması gereken kimyasalların halınıza zarar vereceği yönünde olacaktır. Bu noktada kararı siz vermelisiniz. Halınız leke ile kullanılmayacak durumda ise leke üzerinde uygulanacak kimyasal işlemin katlanabilir bir tahribat oluşturup oluşturmayacağına gerekli bilgileri halı yıkama firmasından aldıktan sonra karar vermelisiniz.

Daha Ucuza Halılarımı Nasıl Yıkatabilirim?

Aylarca süren görüşmelerimiz ve araştırmalarımız neticesinde anladık ki halı yıkama fiyatı ne kadar düşük olursa kalite de o oranla düşmektedir. Bu tabii ki daha pahalıya yıkayan daha iyi yıkar anlamına gelmez. Tam bu noktada bir denge vardır.  Özellikle halı yıkama işi uzmanlık ve uğraş isteyen bir sektördür. Daha da önemlisi insan sağlığı söz konusudur. Çamurun ve pisliğin içerisinde işleyen oto yıkamalarda ya da m2’sini çok düşüğe yıkayan, standartlardan tamamen uzak merdiven altı, fırsatçı halı yıkamacılarda kesinlikle daha ucuza yıkatabilirsiniz.

KARAR SİZİN!!!

Halı Yıkama Fiyatı Halının Türüne Göre Değişir mi?

Halılar kendi içerisinde farklılıklar göstereceği için üzerinde uygulanacak teknik ve uğraş da farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla örnek olarak bir ipek halının temizlenme fiyatı ile makine halısı arasında fiyat farkı oluşacaktır.

Halılar Evden Alıp Eve Teslim Ediliyor mu?

Nerede olursanız olun halılarınız ücretsiz olarak teslim alınır ve evinize teslim edilir.

Halı Yıkamanın zamanı nedir?

Normal şartlarda halılar her mevsim geçişinde yıkanmalıdır.
Türkiye Halı Yıkama olarak bünyemizde birleştirdiğimiz halı yıkama firmaları sadece yaz ayları değil, tüm bir yıl içersinde hizmet verebilecek altyapıya sahiptir.
Halkımızda oluşan halı sadece yaz aylarında yıkanır fikrinden dolayı halı yıkama firmaları yaz aylarında büyük bir yoğunluk yaşamaktadır,tüm bir yıla yayılmış halı yıkama hizmetinden yararlanan müşterilerimiz hizmet kalitesini sürekli olarak dört mevsim alabilirler.

Halı yıkatırken tasarruf edebilir miyim?

Evlerde yıkanan bir halı için 10 birim su miktarı harcanırken aynı halı Türkiye Halı Yıkama fabrikalarında sadece üçte biri ile yıkanır.Dolayısıyla suyun çok önem kazandığı günümüzde bilinçsizce harcanan her damla suyun çöle, kuraklığa neden olduğu bilinmektedir.Bununla birlikte ülkemizde yıllık 27 milyon ytl’lik su boşa harcanmaktadır. Türkiye çöl olmasın halılar profesyonel halı yıkama fabrikalarında yıkansın.

Halı Yıkama ve Temizleme nasıl yapılmaktadır?

Halılarda bulunan ve  gözle görülmeyen akarlar , tozlar ve insan sağlığı için alerjen bir ortam yaratmaktadır.. Halının üst tüylü kısmından çok alt olan sert kısmında bulunmaktadırlar. Evimizde kullandığımız halıları haftada en az 1 kere normal ayda 1 kere de yoğun temizlik yapmamız gerekmektedir. Yılda en az  2 kerede konuda uzman profesyonel halı temizleme firmaları tarafından yapılması gerekmektedir.

Bunlardan da anlaşılacağı gibi evimizde en çok temas ettiğimiz halılarımız bakteri ve tozları en çok barındıran ortamlardır bu da insan sağlığı için büyük bir tehlikeye yol açmaktadır. Bunun için halılarımızı evimizde kendi yöntemlerimiz dışında profesyonel ekipman ve bu işi bilen kişilerin yapması gerekmektedir.

Öncelikle;

Temizleme işini yapan firmanın bu konuda yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır.

Halı temizliği mutlaka hijyenik ortamlarda; oto yıkanan yağlı ve kirli ortamlarda olmamalıdır.

Halı yıkama işlemi hijyenik ortamda profesyonel halı temizleme ekipmanları ile birlikte. Halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makinaları ile yapılmalıdır. İçerisinde kimyasal madde bulundurmayan bitkisel ürünler kullanılmalıdır. Klor ve deterjan gibi aktif maddeler bulunmamalıdır.

Halının iplik yapısına, dokuma tekniğine ve kullanılan boya cinsine göre gerekli yıkama tekniği kullanılmalıdır.

Farklı müşterilere sahip halılarda bulunan mikropların birbirine geçeceğinden halıların ayrı ortamlarda tek tek yıkanması gerekmektedir.

Profesyonel anlamda temizlenen halının mutlaka dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Bunun için temizleme işlemi yapılmış halının kapalı ortamda kurutulması ve en az 1 saat güneş ışığında bekletilmesi gerekmektedir çünkü halıda bulunan mikroplar ve mitelar sadece güneş ışığında ölmektedir.

Temizleme işlemi tamamlanan halının nakliye esnasında tozlanmasına karşı tek tek ambalajlanarak teslim edilmesi gerekmektedir

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat ettikten sonra düzenli yapılan halı temizlik ve bakım işlemi halınızın maksimum verimlilik ve görünümle hijyenik kullanmanızı sağlamaktadır.

Halı Yıkama işleminin Aşamaları nelerdir?

1. Sipariş alma

Halı yıkama işlemini yaptıracağınız firmaya telefon etmenizle siparişiniz alınır ve belirlediğiniz tarihte belirttiğiniz adresten halılarınız kapıdan  alınır. Karşılığında size sipariş fişi verilir.

2. Fişleme(numaralandırma – barkodlama)

Halıların temizleme işlemi esnasında karışmaması için kişiye özel verilen abone numarası halıya zımbalanır.

3. Ölçme(ayrım – ilk kontrol – ücretlendirme)

Halı temizleme işlemine geçmeden önce halı kirlilik durumu.cinsi temizleme işlemine göre ayrımı yapılır.halı temizleme de ücretlendirme metrekareye göre yapılmaktadır. Firmalar ücret belirtirken metrekare ücretini belirtirler.bu ücretler halının cinsine göre değişmektedir.. Bunun sebebi farklı halı türlerine uygulanan işlemlerden kaynaklanmaktadır. Genelde makine (saray, atlas vb), el dokuma ve yün(ısparta, milas, lâdik vb.), değerli halılar (çin, nepal, ipek, shaggy, kilim, iran) gibi 3 gruba ayrılmaktadır. Değerli halıların temizleme ücretleri diğer gruplara göre daha pahalıdır bunun sebebi bu halıların değerinden kaynaklanan riskle(temizleme işlemi sırasında oluşabilecek bir hasar) birlikte temizleme aşamasında daha fazla ustalık isteyen işlemlerden geçmesi, kullanılan kimyasal ürünlerin pahalılığı ve daha ağır olmasıdır.

4. Halı yıkama (havuzlama – yıkama – durulama )

temizleme işlemi birkaç aşamadan oluşur bu halıların türlerine göre değişkenlik gösterebilir. İlk işlem toz almadır. Toz alma işlemi toz dolabı veya toz alma makinesi denen bir makine ile yapılmaktadır. Hassas halılar bu aşamadan geçmeyebilir. Sonra halılar havuzlama aşamasına alınır. Havuzlama; halılar suyla dolu bir havuza konarak bekletilir. Bu şekilde halıların kirlerinin yumuşaması verilen kimyasal maddelerin halıya iyice işlemesi dolayısıyla temizleme işleminin kolaylaştırması amaçlanmaktadır daha sonra halıların asıl yıkama işlemine geçilmektedir. Asıl yıkama işlemi makinelerde yapılır.halı düz ve temiz  zemin üzerine serilir ıslatılır şampuanlanır ve  fırçalama makinesi ile fırçalanır ardından kirli suyu sıyrılır ve tekrar şampuanlanıp fırçalanır. Bu işlem halının kirlilik derecesine göre artabilir.

5. Halı sıkma ve kurutma (sıkma – asma – kurutma odasına koyma – havalandırma)

Durulama aşamasından sonra her iki sistemde de sıkmanın tam anlamıyla olması ve kurutmanın kısa sürmesi için santrifüj (genelde kazan tipi sıkma veya rulo tipi sıkma diye adlandırılırlar) makineleri kullanılmaktadır. Sıkma işleminde halılar üzerinde sadece elle dokunulduğunda hissedebilinecek kadar nem kalmaktadır.. Nemli halıların kurutulması için mevsimsel olarak farklı işlemler yapılır. Yaz aylarında yağışın olmadığı zamanlarda halılar birbirine paralel askılara(halıda leke bırakmayacak malzemeden yapılmalıdır) asılarak açık havada bekletilir ve kokunun oluşmaması için havalandırılmış olur. Kış aylarında ise kurutma odalarına kurutulmaktadır. Kurutma odaları sıcak kapalı bir ortama sıcak hava vermek ve havanın içeride devir daiminin sağlanması yöntemiyle halılardaki nemin alınması ve buharlaşmayla atılmasının sağlandığı ünitedir. Tamamen kuruyan halılar bir süre havalandırılır ve son kontrol aşamasına geçer.

6. Son kontrol (hav süpürme – parfümleme – paketleme)

Kuruyan halıların üzerinde oluşan toz ve tüy parçalarının alınması işlemine hav süpürme denir. Bu işlem el ile yapıldığı gibi otomatik hav alma makinelerinde de yapılabilir. Bu işlem yapılırken yıkamada gözden kaçan lekeler ışık altında yakından kontrol edilir. Herhangi bir lekeye rastlanırsa kontrol masası üzerinde özel leke sökücü yardımı ile leke çıkarılır. Halıdaki kötü koku oluşumunu engellemek için parfümleme yapılır ve halı paketlenir.

7. Teslimat

Tüm işlemler tamamlanınca halılar sahiplerine teslim edilmek üzere araçlara yerleştirilir. Sahiplerine teslim edilir, ücret alınır. Bazı firmalara kapıdan kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
Reklam
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ