Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

‘AKP ve MHP ile aynı oyu kullandın’ tepkisi

Reklam
‘AKP ve MHP ile aynı oyu kullandın’ tepkisi

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın, ‘borçlanma yetkisi’ talebine red oyu veren CHP’li meclis üyesi Şeref Dinçer’e söylediği sözlere MHP’li Aybike Erkal sert tepki gösterdi.

Meclis toplantısının ardından Meclis Başkanı Halebak ile MHP’li Meclis Üyesi Aybike Erkal arasında tartışma yaşandı.

Halebak’ın toplantıda red oyu veren CHP’li meclis üyesi Şeref Dinçer’e, toplantı bitiminde ‘Mutlu olabilirsin, AKP ve MHP ile aynı oyu kullandın’ demesine MHP’li Meclis Üyesi Aybike Erkal’dan tepki geldi.

Halebak, Erkal’a; ‘Meclis üyelerini özgür iradelerine bırakmadınız. Bugüne kadar hiç grup kararı almadım. Siz de aynı medeni cesareti ve demokrasi örneğini göstermeliydiniz’ dedi.

Meclis Üyesi Aybike Erkal da; ‘MHP ve AK Parti ile birlikte oy kullandığınız için tebrik ediyorum’ demeniz bizi çok kırdı. Bu sizin AK Parti ve MHP’ye bakış açınızı gösterdi’ dedi.

Halebak bunun üzerine; ‘Demokrasiye bakış açısını istiyorsanız, benim gösterdiğim demokratik özgürlüğü üyelerinize tanıyın. Grup kararı alıyorsunuz. Grubun karşıt fikirleri de vardır’ dedi.

Öte yandan, MHP’li Meclis Üyesi Akın Çetinbaş da bayramdan sonra konu hakkında bir açıklama yapacağını belirtti. Görünüm.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ