Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Asırlık Panayır 107 Yıldır Kuruluyor

Reklam
Asırlık Panayır 107 Yıldır Kuruluyor

Kırklareli’nin Pehlivanköy ilçesinde 107 yıldır devam eden Sonbahar Hayvan ve Emita Panayırı başladı.

Pehlivanköy’de kurulan Pavli Panayırının açılışına Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Pehlivanköy Kaymakamı Serhat Doğan, Pehlivanköy Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Hakan Boran, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, civar ilçe belediye başkanları, STK üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış programı bando takımının gösteriyle başladı. Saha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı, konuşmalar, mehter takımı ve folklor gösterisi, kurdele kesimi gerçekleşti. Kurdele kesiminin ardından ziyaretçiler 107 yıl boyunca her yıl kurulan Pavli Panayırı sergilerini gezdiler.

Pavli Panayırında vatandaşlar yöresel lezzetleri de tatma fırsatı yakalıyor. Odun ateşinde pişen çevirmeye çok yoğun ilgi gösteriliyor. Panayır esnafı işlerin iyi olduğunu söylerken, panayırın hafta sonu daha kalabalık olacağını kaydettiler.

Pehlivanköy’de yaşayan Cemile Dokur, “Ben 74 yaşındayım. Her yıl panayırı dört gözle bekleriz. Bu bizim için bir gelenek. Benim annem ve babam da her yıl panayıra giderlerdi. Benim çocuklarım her panayır buraya geliyorlar. Panayırda fiyatlar çok uygun. Ayrıca Pehlivanköy’ün tanıtımına da yardımcı oluyor” diye aktardı.

Panayır 18 Eylül’e kadar ziyaretçilerini bekliyor.


107. Pehlivanköy Sonbahar Hayvan ve Emtia Panayırı,

Yerleşim Planı Krokisipa-1

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ