Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Bakan Albayrak, Tekirdağ’da Açılışlar Yaptı

Reklam
Bakan Albayrak, Tekirdağ’da Açılışlar Yaptı

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Tekirdağ’da CLK Enerji Çağrı Merkezi ile Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin operasyon merkezlerinin açılışını gerçekleştirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bir dizi açılışlara katılmak üzere bugün öğleden sonra Tekirdağ’a geldi. AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel, Metin Akgün ve Ayşe Doğan, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan tarafından karşılanan Bakan Albayrak, valilikte Vali Ceylan’dan brifing aldı.

Vali Ceylan’ın altın yazlı vazo hediye ettiği Albayrak, daha sonra AK Parti il başkanlığında partililerle bir araya geldi. Albayrak, Tekirdağ’ın sanayi ile önemli bir il olduğunu belirterek, “Türkiye’de enerji alanında özellikle de Trakya dediğimizde, Tekirdağ dediğimizde sanayisiyle, istihdamıyla, ekonomiye katkısı önemli bir ilimiz.Alt yapısı ihtiyaçları çerçevesinde Enerji Bakanlığı olarak biz, Tekirdağ’a ayrı bir önem veriyoruz. Bu çerçevede, Mayıs ayında tüm Türkiye’nin 21 dağıtım bölgesiyle alakalı kritik yatırım hamleleriyle ilgili adımlar atmaya başladık. Bunlardan bir tanesini bugün, inşallah 300 küsur kişiden fazla Tekirdağlı arkadaşlarımıza, dostlarımıza, hemşerilerimize istihdam sağlayacak hem çağrı merkezinin, açılışı hem de Türkiye’de elektrik dağıtım sektöründe bilişim alt yapısının da güncellenip daha kaliteli bir düzeye ulaşmasıyla alakalı elektronik alt yapısı skala sistemleriyle ilgili yeni bir merkezin inşallah faaliyeti ile ilgili bir ziyarette bulunacağız” dedi.

Bakan Albayrak, daha sonra 300 kişinin istihdam ettirileceği CLK Enerji Çağrı Merkezi ile Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin operasyon merkezlerinin açılışını gerçekleştirdikten sonra kentten ayrıldı.

– Tekirdağ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ