Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

Reklam
Çanakkale’de Demokrasi Nöbeti

İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilen kalkışmanın ardından tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale’de de Vatandaşların meydanlarda bekleyişini sürdürdü. İskele meydanında vatandaşlara hitap eden Ak Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent Turan, ’Tüm dünya demokrasi tarihine altın harflerle 15 Temmuz akşamını yazdılar. Bu ülkede artık bir daha asla darbe olmayacağını, olamayacağını dosta düşmana herkese gösterdiler’ dedi.
Çanakkale’de AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel ACER, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve vatandaşlarla şehitler için İskele Meydanında düzenlenen mevlit programına katıldı. Grup Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan atarak sevgi gösterisinde bulundu.
’Hiç korkmadan, yılmadan geri adım atmayacağız’
Vatandaşlarla selamlaşmasının ardından hitap eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Hiç korkmadan, yılmadan geri adım atmayacağız, millete dönen o tank, top tekrar yerine girecek. Allah’a ham dolsun yüzümüz ak, alnımız açık. Çanakkale’nin meydanından demiştik ki bu mesele AK Parti meselesi değil. AK Parti bugün var, yarın yok. AK Parti’ye yapılan operasyon olarak düşünmüyoruz demiştik. O gün CHP’li Belediye Başkanımız ve MHP’li arkadaşlarımızla bu meydanda buluşmuştuk. Bir derdimiz vardı. Türkiye’nin geleceği adına, bu yapılan iş yanlıştır. Bir zamanlar dedelerimizde ‘Ah evladım Menderes’in asıldığını radyolardan dinledik. Dışarıya çıkamadık. Yazık oldu’ demişlerdi. Menderes’in asılmasını bu memleket 50-60 yıl ağladı. Hala o fotoğrafları görünce kahroluyoruz. Ama kahrolduğumuz bir meselede sokağa çıkıp yanlış yapıyorsunuz diyememişlerdi. Ama artık bu millet özgüven sahibi. Başkomutanı Tayyip Erdoğan’ın çıkın sokağa demesiyle bütün Anadolu’nun kentleri doldu, taştı. Yanlış yapamazsın dedi. Ve gördüğünüz gibi bu meselenin aslında askerimizle ilgili olmadığını, askerimizin içine sızan bir avuç Pensilvanyadan talimat alan insandan kaynaklı olduğunu herkes görmüş oldu. Dün İstanbul’da tankın içinde Polis olduğu halde paralelci olduğu için atılan ama askerin üniformasını giyip tankın içinde kalan bir kişiyle karşılaştılar. Basında bugün var. Bu oyunun ne olduğunu, nereden geldiğini herkes biliyor. Askerle değil kavgamız. Askeri kandıran Pensilvanyayla kavgamız. Başka kavgadan bahsetmiyoruz. Tabiki asker kışlaya dönecek. Mehmetçik bizim Mehmetçiğimiz. Ama onlara yan bakmayın diyenlere şunu söylemek lazım. O halde Konya’dan kim kalktı da F-16’larla Cumhurbaşkanının uçağını taciz etti. Kim geldi de Cumhurbaşkanının kaldığı oteli basmaya kalktı. Kim geldi de Meclisin tepesini bombaladı. Kim geldi de 165 kardeşimizi şehit etti. Genci var, yaşlısı var. Kadını var, erkeği var. Hiç birinin silahı yokken o tankın karşına geçti. Ve yapmayın dediler. Tüm dünya demokrasi tarihine altın harflerle 15 Temmuz akşamını yazdılar. Bu ülkede artık bir daha asla darbe olmayacağını, olamayacağını dosta düşmana herkese gösterdiler. Hiçbir şeyi unutmayacağız. Her şeyi görüyoruz. Ve beraber yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız dik durdu. Halkımız dik durdu. O akşamdan bu akşama kadar geceleri dahil hiçbir dakika il binamız kapanmadı. Nöbetteyiz. Ne zamana kadar. Başkomutan eve dönün deyince kadar. Mesele tank meselesi değil. Mesele namus meselesi. Mesele millet meselesi. Mesele bayrağımıza halel gelmeme meselesidir. Emanetiniz. Emanetimiz. Allah bize bu tende bu canı verdiği müddetçe Tayyip Erdoğan’ın yanında bu milletin emanetini taşımaya inşallah onurla, gururla devam eder” dedi.
’Demokrasiye, özgürlüğe, vatana sahip çıkmak için geldik’
Turan’ın ardından konuşan Çanakkale Valisi Hamza Erkal ise “Halkla beraber bu alanlara demokrasiye, özgürlüğe, vatana sahip çıkmak için geldik. Bu yapılan darbe kalkışması milletin iradesine yapılan darbe kalkışması, vatan evlatlarına yapılan darbe kalkışmasıdır. Bu çiğ süt emmiş hainlere pabuç bırakacak. Bizde böyle yürek yok. Biz Allah’ın izniyle onların canını okuyabilecek güçteyiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından hocalar tarafından sela okundu. Selanın ardından darbe girişiminde şehit olan 165 kişi için Kur-an tilaveti okundu.IHA

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ