Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Çanakkale’de Depreminin Yaraları Sarılıyor

Reklam
Çanakkale’de Depreminin Yaraları Sarılıyor

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 6 Şubat’ta meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremde hayvanları telef olan ailelere, Ayvacık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yeni hayvanlar verilmeye başlandı.

Depremin ardından bölgede incelemelerde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ekipleri biri büyükbaş, 19’u küçükbaş olmak üzere 20 hayvanın deprem nedeniyle yıkılan ağıllarda telef olduğunu belirledi.

Bunun üzerine Ayvacık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca telef olan hayvanların yerine yenileri alınarak vatandaşlara teslim edildi.

Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ekrem Karadağ, hayvanların teslimi dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, depremde Ayvacık’ın 24 köyünde hasar meydana geldiğini anımsattı.

Hayvancılıkla uğraşan işletmelerin de depremde zarar gördüğünü anlatan Karadağ, “İlçemiz genelinde toplamda 9 işletmemizde 19 küçükbaş hayvan telef oldu. Tespit ettiğimiz küçükbaş hayvanların tedarikini yaptık. Şu anda mağdur olan vatandaşlarımıza yeni hayvanlarını teslim ediyoruz.” diye konuştu.

Depremde yıkılan ağılda 4 küçükbaş hayvanı telef olan Hüseyin Şen, devletin ilk dakikadan itibaren yanlarında olduğunu belirterek, “Şimdi de devletimiz bu zararımızı karşıladı. Teşekkür ederim. Allah razı olsun.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ