Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Cinayetten 12 Yıl Sonra Yakalandı, Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldı

Reklam
Cinayetten 12 Yıl Sonra Yakalandı, Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldı

BURSA’nın merkez Yıldırım İlçesi’nde Havva Öksüzoğlu’nu, 7 aylık bebeğinin yanında 2004 yılında öldürüp, bileziklerini aldıktan sonra kaçan ve 12 yıl sonra TEKİRDAĞ‘da yakalanan Murat Kaya, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Kaya, gasp ettiği bilezikler için de 12 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Merkez Yıldırım İlçesi Sıracevizler Mahallesi’nde Havva Öksüzoğlu, 2004 yılında evinde bıçaklanarak öldürüldü. Havva Öksüzoğlu’nun cesedi 7 aylık bebeğinin ağlaması üzerine eve giremeyen komşularının haber vermesi üzerine, polis tarafından bulundu. Kolundaki 2 bilezik için öldürüldüğü sanılan Öksüzoğlu’nun katil zanlısı olarak komşusu Murat Kaya aranmaya başladı.

Elektrik tesisatı işi yapan ve tüm aramalara rağmen bulunamayan Murat Kaya için Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, özel ekip kurdu. Kaya’nın tüm yakınlarını sorgulayan polis, geçen yıl katil zanlısının Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’nde sahte kimlik ile yaşadığı ve kendi işini yaptığını belirledi. Şarköy’e giden polis 12 yıl boyunca 3 sahte kimlik ile dolaşan Kaya’yı yakaladı. Bursa’ya getirilen Kaya tutuklanarak cezaevine kondu.

Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Murat Kaya daha önce verdiği ifadelerinde, “Kendisi ile ailece görüşüyorduk. Kocası yaşlı olduğu için benden hoşlanmaya başladı. Ben de ona karşı ilgi duymaya başladım. Bana sürekli olarak, ‘birlikte kaçalım’ diyordu. Ben ise kaçmaya taraftar olmadığımı söylüyordum. Olay günü evine gittiğimde çocuğu uyuyordu. Yine aynı teklifte bulundu. ‘Biraz para toparlayalım öyle gidelim’ dedim. Aramızda tartışma çıktı. Masanın üzerinde gördüğüm bıçağı alarak vurdum. Daha sonra iple boğdum. Masanın üzerinde iki tane bilezik vardı. Parasal sorun yaşadığım için bilezikleri aldım. Bilezikleri ben satamadığım için tanıdık bir başka aileye verdim. Onlar bozdurdu. Kendilerine de bir miktar para verdim” dedi.

Çıktığı son duruşmada son sözü olarak, “Beraatini ve tahliyesini” isteyen Kaya, Havva Öksüzoğlu’nu öldürdüğü için ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti Kaya’ya, gasp ettiği iki bilezik için de 12 yıl hapis cezası verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ