Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Edirne Valisi Özdemir, Hudut Karakollarında Nöbet Tutan Mehmetçiklerle Bayramlaştı

Reklam
Edirne Valisi Özdemir, Hudut Karakollarında Nöbet Tutan Mehmetçiklerle Bayramlaştı

 

KURBAN Bayramı nedeniyle Yunanistan sınırındaki birlikleri ziyarete giden Edirne Valisi Günay Özdemir, takım komutanı Üsteğmen tarafından “Asil Türk milletinin namus ve şerefini, vatanın ve milletin, bölünmez bütünlüğünü sorumluluk bölgesinde korumakla görevli birliğim, vatan ve millet uğrana seve seve can vermeye hazırdır sayın valim” diyerek karşılandı.

Edirne Valisi Günay Özdemir ve beraberindeki askeri heyeti, Kurban Bayramı münasebetiyle Edirne’de bulunan Pazarkule ve Ardakule Sınır Karakolları’nı ziyaret ederek, görev yapan ve nöbet tutan Mehmetçiklerle tek tek bayramlaştı. ‘Vatan ve millet uğruna seve seve can vermeye hazırız’ tekmiliyle Vali Günay Özdemir’i karşılayan Mehmetçikler, hudut karakollarındaki faaliyetleri ile ilgili kendisine bilgi verdi.

Edirne Valisi Günay Özdemir, 54’üncü Mekanize Piyade tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan ve Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan ile birlikte Kurban Bayramı nedeniyle sınır birliklerini ziyaret etti. Yunanistan sınırında Pazarkule Karakolu’na giden Vali Özdemir, girişte takım komutanı Üsteğmen tarafından, “Asil Türk milletinin namus ve şerefini, vatanın ve milletin, bölünmez bütünlüğünü sorumluluk bölgesinde korumakla görevli birliğim, vatan ve millet uğrana seve seve can vermeye hazırdır sayın valim” sözleriyle karşılandı.

Birlikteki askerlerin Kurban Bayramı’nı kutlayan Vali Özdemir ve beraberindekiler daha sonra askeri kuleye çıkarak Yunanistan sınırındaki güvenlik tedbirleriyle ilgili bilgi aldı.

ARDA VE MERİÇ’İN BULUŞTUĞU NOKTAYA GİTTİ

Ardından Yunanistan ile Türkiye arasındaki sınırı oluşturan Arda ile Meriç nehrinin birleştiği noktadaki Arda sınır bölüğüne geçen Vali Özdemir ve beraberindekiler buradaki görevli askerlerin Kurban Bayramlarını kutlayıp sohbet etti. Sınır devriyeleri, Yunanistan ile askeri ilişkiler konularında bilgi alan Vali Özdemir, Arda ve Meriç nehrinin birleştiği bölgeyi inceledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ