Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Edirne’de Katıldığı İftarda, Müezzinoğlu: “Bayramı, Borçlu Olduğumuz Kitleyi Unutmadan Yapmamız Lazım. “

Reklam
Edirne’de Katıldığı İftarda, Müezzinoğlu: “Bayramı, Borçlu Olduğumuz Kitleyi Unutmadan Yapmamız Lazım. “

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Müezzinoğlu’nun konuşması -“Bayramı, borçlu olduğumuz kitleyi unutmadan yapmamız lazım. Siyasi partilerimizin temsilcileri, valimiz, belediye başkanımız, milletvekilimiz, şehidimizin ailesiyle bayramın yarım saatini, bir saatini paylaşsın”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, “Bayramı borçlu olduğumuz kitleyi unutmadan yapmamız lazım. Siyasi partilerimizin temsilcileri, valimiz, belediye başkanımız, milletvekilimiz, şehidimizin ailesiyle bayramın yarım saatini, bir saatini paylaşsın.” dedi.

Müezzinoğlu, Edirne Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneğince, kentteki bir restoranda düzenlenen sahur programında, milletçe daha güçlü yarınlara yürüyebilmek için akıl teri, alın teri ve gönül sızısı gerektiğini belirterek “İşte o gönül sızısıdır ki sabahın bu saatinde veya diğer tabiriyle gecenin köründe sizleri ve bizleri bir arada buluşturuyor. Bu anlamda bu sızıyı çekenlere teşekkür ediyorum. Samimiyetle inancım şudur ki bu ülkenin yarınları bugünden daha güzel olacaktır” diye konuştu.

Gönül sızısını çeken on binlerce insanı Türkiye’nin farklı coğrafyalarında gördüğünü ifade eden Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

“Balkanlar’da Üsküp, Kırcaali, Saraybosna dahil, Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Ağrı dahil on binler, yüz binler bu gönül sızısını çeken insanlardır. Hepsinin tek bir derdi var, şahsı ile ilgili değil. ‘Ülkemin ve milletimin yarınları, bugünden daha güzel olsun.’ Bu sofralarda geleceğimizi paylaşalım. Bu sofralarda medeniyet değerlerimizi merkeze alarak büyük hedeflerimizin yolculuğunu planlayalım, anlayışını gördük ve görmeye devam ediyoruz. 2-3 saat önce Kırcaali’de söyledim. ramazan ayının iftar ve sahur programları artık yetmez oldu. Son 4-5 yıldır iftar programları yetmiyor, sahur programları koyduk. Şimdi artık bu da yetmiyor, muhtemelen artık üç ayları da ramazan yapacağız. Mübarek ayları zor bulacağız bundan sonra ama tabii ki görevimiz ve sorumluluğumuz ramazan ve bayramla bitmiyor.”

-“Borçlu olduğumuz bir kitleyi asla unutmayacağız”

Herkesin ailesiyle güzel, mutlu ve huzurlu bayramlar hayal ettiğini aktaran Müezzinoğlu, “Bu bayramların onurunu ve gururunu yaşarken bir eksikliği asla yapmamalıyız. Bu bayramları huzurlu ve mutlu yapabilmeyi planlayabiliyorsak borçlu olduğumuz bir kitleyi asla unutmayacağız. O da şehitlerimiz ve gazilerimiz” dedi.

Şehitler ve gazilerin büyük ülke olmakta büyük emeği bulunduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, şunları söyledi:

“O nedenle bayramı borçlu olduğumuz kitleyi unutmadan yapmamız lazım. Siyasi partilerimizin temsilcileri, valimiz, belediye başkanımız, milletvekilimiz, şehidimizin ailesiyle bayramın yarım saatini, bir saatini paylaşsın. ‘Bu bayramı ben sana borçluyum’ diyebilmektir. Bu borcumuzu ödeyebilmek adına bir fedakarlık değildir, bu bir sorumluluktur. Türkiye’nin hizmet alanında çok hedefleri var ama hedeflerimize sorumlu olduklarımızı unutarak gidemeyiz. Onları ihmal ederek de gidemeyiz. Herkes ‘Bir şehidin ailesine ben gidiyorum’ dese şehitlerin evinde de az veya çok bir bayram havası olur. En azından ‘Ben şehit verdim ama helal olsun’ diyebilme duasını alırız. O nedenle bir yarım saatinizi, bir saatinizi bu anlamda ihmal etmeyin. Bunu bir görev bir sorumluluk, bir borç olarak da görün. Bir zoraki görev olarak değil, bir vicdani sorumluluk olarak görün. İnşallah bu duygularla büyük millet olmanın gereklerini de yerine getirmiş oluruz.”

-“Huzurlu çocuklar ve mutlu aileler olsun istiyoruz”

Türkiye üzerinde yıllardır oyunlar oynandığını dile getiren Müezzinoğlu, özellikle Güneydoğu’da terör örgütünün insafsız ve vicdansız eylemler yaptığını belirtti.

Türkiye’nin hepsinin üstesinden gelecek gücü ve iradesinin olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“İnşallah bundan sonraki süreç, onların bedel ödediği, milletin huzur bulduğu, milletin geleceğe daha çok güven ve umutla baktığı bir süreç olacaktır. Terör örgütüne esasında baktığınız zaman bir idealin peşinde koşan örgüt değildir, Türkiye üzerinde oyunları olan güçlerin taşeronluğunu yapan, maşalığını yapan ve en fazla bölge insanına bedel ödeten bir anlayışla rol üstlendi ama inanıyorum ki bu rolünün de artık sonuna geldi. Bu anlamda birbirimizi daha çok sevmeye, 80 milyon ülke insanını kardeşliğine, mazlum ve mağdurların yanında güçlü durmaya ve onların derdini kendi derdimiz gibi görmeye ihtiyacımız var.”

Özellikle sokağa çıkma yasağı ilan edilen il ve ilçelerde 10 bin aileyi merkeze aldıklarını aktadan Müezzinoğlu, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Evinden, barkından ve ev düzeninden mağdur olan vatandaşlarımızı valiliklerimiz tarafından tespit ederek, bizim gibi bayram nasıl yapabilirler diye çalışma yaptık. Kızılayla ve sivil toplum örgütlerimizle 10 bin aileyi evinde sıcak çorba kaynatabileceği, çocuklarıyla birlikte huzurlu bayram yapabileceği, kendi nakit ihtiyacını karşılayabileceği bir projeyi karınca kararınca büyük oranda gerçekleştirdik. Huzurlu çocuklar ve mutlu aileler olsun istiyoruz. Kendi çocuklarımız ve ailelerimiz için düşündüğümüzü, planladığımızı onlar için de düşünen, onlar için de planlayan bir süreci yaptık, yapmaya devam edeceğiz. İnşallah bayramdan sonra da oradaki 50 bin aileyi, Edirne’deki ailelerin huzuru ve Edirne’deki ailelerin geleceğe ait umutları neyse onları da o umuda, o özgüvene kazandıracak projeleri bir bir devreye sokacağız.”

Edirne ve ilçelerindeki projelerin de devam ettiğini anlatan Müezzinoğlu, kentte yapımı devam eden Karaağaç köprüsünün Kurban Bayramı’ndan önce açılacağını kaydetti.

Sahur programına, Edirne Valisi Günay Özdemir, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Dertli ve partililer katıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ