Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Eski Hükümlü Girişimci, Besi Hayvancılığı İçin İlk Desteğini Devletten Aldı

Reklam
Eski Hükümlü Girişimci, Besi Hayvancılığı İçin İlk Desteğini Devletten Aldı

Eski hükümlü bir girişimci, Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü aracılığı ile besi hayvancılığı için ilk desteğini devletten aldı.

Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü aracılığı ile Türkiye İş Kurumu tarafından eski hükümlülere yönelik proje desteği kapsamında eski hükümlü M.Ö, KOSGEB Kırklareli Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitim Programına dahil edilerek girişimcilik eğitimi sertifikası alarak, kendi işini kurması için projesi hazırlandı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürünün başkanlığında toplanan komisyonca değerlendirilerek onaylanan proje kapsamında eski hükümlü M.Ö’ ye besi hayvancılığı yapabilmesi için toplam 11 bin 500 TL karşılığında kuruluş desteği amacıyla 1 süt ineği ve 3 süt buzağı hibe olarak alarak, kendi işini kurdu.

25 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen Projenin Kapanış Törenine Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İlyas Yavuz, Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Güday, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Aksoy ve KOSGEB Kırklareli İl Müdürü Mahmut Özkaya katıldı.

“Ülkeye katkı vermesi ve suçtan uzak yeni bir hayat kurabilmesi için destekte bulunuyoruz”

Törende konuşan Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, “Bizler, suç işleyerek kamuya zarar veren kişilerin hak ettikleri cezayı almalarının sağlanması kadar, bu kişilerin tekrardan suç işlemelerinin önüne geçici ekonomik, sosyal veya ruhsal iyileşmelerini sağlayacak imkanların sunulmasının da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda bugün cezasını tamamlayarak infaz eden bir eski hükümlüye kendi işini kurarak geçimi sağlayabilmesi, üreten bir birey olarak ülkeye katkı vermesi ve suçtan uzak yeni bir hayat kurabilmesi için destekte bulunuyoruz. Bu vesile ile hem eski hükümlü vatandaşımız hem de toplumumuz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Topluma entegre olmalarını sağlıyoruz”

Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Güday, “Kurum olarak biz de bu bireylerin geleceğe güvenle bakmalarını sağlayarak gerçek ihtiyaçlarının karşılanması ile birlikte suçtan uzak durmalarının ve topluma entegre olmalarının sağlanmasında kendilerine destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Geleceğe güvenle bakmasını istiyoruz”

Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Aksoy ise “Genel Müdürlüğümüzün katkıları ile eski hükümlümüze geleceğe güvenle bakan ve üreten bir birey olması yönünde destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Başarılı bir girişimci olacağına inancımız tamdır”

KOSGEB Kırklareli Müdürlüğü’nün yetkilisi İl Müdürü Mahmut Özkaya ise “KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri girişimcilerinin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenlenir. Verilen eğitimi başarıyla tamamlayan M.Ö beyin, kurduğu yeni işinde bilgi ve becerisini ortaya koyup, iş hayatı boyunca kendi rol ve sorumluluğunun farkına vararak başarılı bir girişimci olacağına inancımız tamdır. Kendisine yeni işinde başarılar dilerim” dedi.

“Mutlu ve gururluyum”

Son olarak söz alan eski hükümlü M.Ö. de “Böyle anlamlı bir törende bana söz hakkı vererek duygularımı dile getirmeme vesile olan sayın Başsavcım İlyas Yavuz bey’e huzurunuzda teşekkürü bir borç biliyorum. Benim buradan vermek istediğim mesaj şu;geçmişte yaşadığım olumsuzlukları geride bırakarak devletimizin de desteği ile geleceğe güvenle bakabilmem için önemli bir adım atmış bulunmaktayım. Ayrıca üreten bir insan olmanın gururunu yaşıyorum. Daha söyleyecek çok söz var ama yaşamış olduğum duygusal yoğunluktan dolayı maalesef ne diyeceğimi bilemiyorum. Sadece çok mutlu ve gururlu olduğumu söylemek istiyorum” diye konuştu.

Eski hükümlü M.Ö, proje kapsamında yapılan destek ile kurduğu işi en az 3 yıl süre ile devam ettirecek. Bu süreç içerisinde Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile İşkur İl Müdürlüğü tarafından 6 aylık periyotlarla denetim yapılacak ve gerekli şartlara uyulmaması durumda ise verilen destek yasal faiziyle birlikte geri alınacak. – KIRKLARELİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ