Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

İçişleri Bakanı Soylu’nun “Radar” Açıklaması

Reklam
İçişleri Bakanı Soylu’nun “Radar” Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün yaptığı “Tuzak radar uygulaması, elektronik radar uygulaması sona ermiştir” açıklaması, Edirne’deki sürücülerde memnuniyet yarattı.

Kenttin farklı noktalara yerleştirilen hız ve kırmızı ışık ihlali denetimi yapan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES), daha önce 10 günde ortalama 9 bin 704 kişiye radar cezası, 324 sürücüye de kırmızı ışık ihlali cezası kesti.

Vatandaşlardan Ali Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tuzak radar uygulamasının sona ermesinin sürücüler açısından olumlu olduğunu söyledi.

Birçok insanın bu konu nedeniyle mağdur olduğunu belirten Kartal, “Bu radarlar arka arkaya fazla. Zaten tuzak kuruyorlar. Tuzak kurmak iyi bir şey değildir. Bu tuzaklar nedeniyle insanlar hak etmedikleri cezaları yediler. Sürücülere radara ulaşmadan önce tabelalarla bilgiler verirlerse ve buna uymayan olursa ceza yazılması tabi daha mantıklı olur. Vatandaşların bu konuda bilgilendirilmesi uygundur. Ben de ambulansa yol vermiştim ondan dolayı geçiş yaparken ceza yedim. Onu da ödemek zorunda kaldık.” diye konuştu.

Mesut Erdem Gül de Bakan Soylu’nun radarlarla ilgili doğru bir karar verdiğini ifade etti.

Yoğun olan yerlerde radar nedeniyle trafiğin 50 kilometre hızın altında seyretmesinin sıkışıklığa neden olduğunu dile getiren Gür, “Şehir içerisinde zaten hız yapılamaz ve belirli bir hız limitinde araç kullanılır. Tabi ki bazı araçlar ve motosikletlerin özellikle gece hız yapması bir şekilde engellenmelidir. Seyir halindeki arabaların radarla engellenmesi zaten duran trafiği daha da durduruyor. Yollarımız dar her tarafa araçlar park etmiş durumda ve bütün yollar tek şerit. Bence şehir içinde radar uygulamasının kaldırılması uygun olur.” ifadelerini kullandı.

Sürücülerin tuzak radar uygulamasının kaldırılmasını olumlu karşıladıklarını söyleyen Dalgıç, “Cezaları yedikten sonra bunu duymak iyi oldu tabi. Yediğimiz cezaların parasını iade etsinler.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ