Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

İlk Ders “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” Videosu ile Başladı

Reklam
İlk Ders “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” Videosu ile Başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dersi, öğrencilere yönelik hazırlanan “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” videosunun gösterimiyle başladı.

Kırklareli’nde Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine, Milli Eğitim Bakanlığınca gönderilen, darbe girişimin yaşandığı geceyi anlatan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının da bulunduğu video izletildi.

Videoyu dikkatle izleyen öğrencilerin zaman zaman duygulandıkları görüldü.

“Bu Türk milleti için çok acıklı”

Öğrencilerden Zeynep Ecem Üresin, AA muhabirine yaptığı açıklama, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi çok korktuğunu söyledi.

Videoyu izlerken çok duygulandığını belirten Üresin, bir daha böyle şeylerle karşılaşmamak için sürekli dua ettiğini kaydetti.

Türk milletinin bu darbe girişimini hak etmediğini vurgulayan Üresin, “Bu, Türk milleti için çok acıklı. Bu videoyu herkesin izlemesi ve gereken dersi alması gerekiyor” dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Hüseyin Kalkan da Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” videosunu tüm öğrencilere izlettireceklerini söyledi.

Videodan tüm öğrencilerin ders çıkarması gerektiğini vurgulayan Kalkan, “15 Temmuz 2016 tarihinde tankların üzerine çıkan, mermilerin altında can veren şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anarken, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Darbe girişimine direnen Türk milletine, insanlığa ve demokrasiye sahip çıkan insanlarımızı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ilk-ders-15-temmuz-demokrasi-zaferi-videosu-ile-8784448_x_4983_o

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ