Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in Ailesine dava açıldı mı?

Reklam
Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in Ailesine dava açıldı mı?

15 Temmuz darbe girişimini canıyla engelleyen Şehit Ömer Halisdemir’in ailesine darbeci Semih Terzi’nin ailesi tarafından tazminat davası açıldığı iddia edildi. Şehidin acılı babası Hasan Hüseyin Halisdemir, “Bu davayı Tüm Türkiye duysun” dedi. Konuyla ilgili Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu açıklamada bulundu.

Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Darbeci General Semih Terzi’nin ailesinin kendilerine 90 bin TL’lik tazminat davası açtığını söyledi.

Baba Halisdemir, “90 bin lira Ömer Halisdemir’in öldürdüğü kişinin ailesi dava açmış. Ben evde televizyonda izledim. Türk milleti bunu duysun. Ben barolar birliği başkanımla telefonla görüştüm biz de dava açıyoruz. Alınan tazminatı da Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hibe ediyoruz’’ dedi.

TEBLİGAT GELMEMİŞ

Metin Feyzioğlu yaşanan durumu şöyle anlattı: “Hasan Amca iki gün önce beni aradı. Böyle bir şey duyduğunu söyledi. Ben de “Tebligat geldi mi?” diye sordum. Gelmediğini söyledi. Ben de “Hasan Amca sen hiç merak etme böyle bir şey olursa biz seve seve savunuruz. Barolar Birliği bünyesinde oluşturulan ‘Memedim’ projesi kapsamında davayı üstleniriz” dedim.

Bunun üzerine Hasan Amca, “O zaman biz de karşı dava açalım” dedi.

Biz Hasan Amca’nın yanındayız.

Pek tahmin etmiyorum. Bugün Ömer Halisdemir’in kardeşi aradı, tebligat gelmemiş. Kanunen dava açma hakkı var mı? Var ama böyle bir davayı kazanılabilir bulmam. Mantıksız gelir”

Feyzioğlu, Hasan amcaya bilgiyi veren kişinin yanlış aktarmış olabileceğini de söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ