Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Kırklareli’nde 9 Futbol Sahası Büyüklüğünde Alan Sıcak Asfalt ile Kaplanacak

Reklam
Kırklareli’nde 9 Futbol Sahası Büyüklüğünde Alan Sıcak Asfalt ile Kaplanacak

Kırklareli Belediyesi’nin hafta başında başlattığı çalışmalar kapsamında 28 cadde ve sokak sıcak asfalt kaplanacak.

Kırklareli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 206 bin metrekarelik alan 40 bin ton sıcak asfalt ile kaplanacak. 206 bin 779 metrekarelik bir alana sıcak asfalt serecek ekipler mesai sonrası çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Çamlık Caddesi, Eski Kavaklı Caddesi, Yurt Caddesi, Yaren Caddesi, İnönü Bulvarı, Hastane Caddesi, İstiklal Caddesi, Muzaffer Ender Caddesi, Balkan Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Mustafa Kemal Bulvarı, Nüshet Somay Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Bademlik Caddesi, Namazgah Caddesi, Eriklice Caddesi, Hasan Paşa, Or. Prof. Mazhar Osman, Bayındır 3, Ambarlar, Koşu Yolu, Okul Yolu, Buzhane, Soğukkuyu, Filibe, Eski Cezaevi, Yayla ve Ayazma sokakları 40 bin ton sıcak asfalt ile kaplanacak.

Çalışmaları, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Başkan Yardımcıları Adem Sevim, Fettah Aygün ve Mehmet Gider yerinde inceledi.

“40 Bin ton sıcak asfalt sereceğiz”

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli’nde bozuk yol kalmayana kadar çalışacaklarını söyledi. Hızlı bir şekilde sıcak asfalt serimi yaptıklarını ifade eden Kesimoğlu, “Bozuk ve deforme olan yolların sağlıklı ve uzun soluklu olarak halkımıza hizmet vermesi için çalışıyoruz. Kentimizin her noktasında kapsamlı bir çalışma başlattık. 40 Bin ton sıcak asfaltı 206 bin 779 metrekarelik yani 29 futbol sahası büyüklüğünde bir alana sereceğiz. Amacımız Kırklarelimizi daha iyi noktalara taşıyarak, vatandaşlarımızın ulaşımını kolay sağlamak” dedi.

“Kaldırım ve bordür taşlarımızı yeşil beyaza boyayacağız”

Yapılan yol çalışmalarının ardından kaldırım ve bordür taşlarına da çeşitli işlemler yapacaklarını belirten Kesimoğlu, “Yol çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından kaldırım ve bordür taşlarımızı da Kırklarelisporumuzun renkleri olan yeşil beyaza boyayacağız’ diye konuştu.

“Vatandaşlarımızdan hoşgörü bekliyoruz”

Çalışmaları en hızlı şekilde tamamlayıp vatandaşların hizmetine tamamen sunacaklarını belirten Kesimoğlu, “Çalışmalarımızı neredeyse her sokağımızda ve her caddemizde yürütüyoruz. Çalışmalarımız boyunca trafikte de zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir. Bu sıkıntıları yaşamamak adına biz tedbirlerimizi aldık. Ancak, yine de bu tür sıkıntılar ile karşılaşan vatandaşlarımızın çalışmalar boyunca bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Gösterdikleri hoşgörüden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ