Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Reklam
Lüleburgaz’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Lüleburgaz ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, Kaymakam Mustafa Kaya, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Tamer Nazmi Sezen, Belediye Başkanı Emin Halebak, siyasi partilerin il başkanları ve protokol üyeleri katıldı.

Kaya, Sezen, Halebak’ın anıta çelenk sunmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Kaya, mesajında, Cumhuriyetin Kuruluşunun 93. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve onurunu yaşadıklarını kaydetti.

Vatanı için gözünü kırpmadan can veren tüm şehitleri şükranla andıklarını aktaran Kaya, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma gibi her alanda büyük mesafeler kat ederek dünyanın büyük ülkeleri arasında yerini aldığını ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberlik içerisinde, emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğini dile getiren Kaya, şunları kaydetti:

“Milletçe Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve onurunu yaşamaktayız. Her anı tarihte eşine az rastlanır kahramanlıklarla dolu Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolü bir çağdaşlaşma hamlesidir. Demokrasi ile taçlanan Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bu yana insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma gibi her alanda büyük mesafeler kat etmiş dünyanın büyük ülkeleri yerini almıştır. Bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti birlik ve beraberlik içerisinde, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeler ile dünyanın onurlu bir üyesi olarak yoluna devam edecektir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanı için gözünü kırpmadan can veren tüm şehitlerimizi ve özellikle de 15 Temmuz’da Türk milletinin kahramanlığını ve kararlılığını dosta düşmana tekrar gösteren Cumhuriyet ve demokrasi şehitlerimizi rahmetle ve şükranla, gazilerimizi de minnetle anıyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ