Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’da, Kızılay Haftası

Reklam
Lüleburgaz’da, Kızılay Haftası

Lüleburgaz’da Kızılay Haftası kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kaymakam Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Emin Halebak ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca, Kongre Meydanı’ndaki kan bağış çadırını ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Kaya, Halebak ve Koca daha sonra kan bağışında bulundu.

Kaya, kan bağışının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Kızılay Haftası’nın kutlu olması temennisinde bulundu.

Türk Kızılayı’nın ülkenin en büyük kan tedarikçisi olduğuna işaret eden Kaya, Kızılay’ın aynı zamanda bir hayır kurumu olarak kurulduğu günden bu yana sadece Türkiye’ye değil, dünyanın birçok ülkesine yardımda bulunduğunu kaydetti.

Kızılay’ın ner alanda Türk’ün yardımseverliğini dünyaya gösteren bir kuruluş olduğunu vurgulayan Kaya, mevzu bahis ülke olduğunda, Türk insanının kanını seve seve bağışlayacağını dile getirdi.

Kaya, Türk Kızılayı’nın çalışmaları ile gurur duyduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Bizim milletimiz geçmişten bu yana daima yardımseverliği ve hayırseverliği ile anılan bir millet olmuştur. Osmanlı’da sadaka taşı denilen bir uygulama vardı. Bu uygulamada insanlar yardımlarını, kimin aldığını bilmeden bırakır yine oradan yardıma ihtiyacı olanlar ihtiyacı kadar alır, daha fazlasını almazdı. Bugün bu yardımseverliğin tezahürlerden bir tanesi de etkinliği gerçekleştiren Kızılay’dır. Kızılay, kurulduğu günden bu yana Dünya’nın birçok ülkesine birçok noktasına yardımda bulunmuştur. Türk Kızılayı Türk’ün yardımseverliğini dünyaya gösteren bir kuruluş konumundadır. Ülkenin kan ihtiyacının yaklaşık yüzde 85’i Türk Kızılayı tarafından karşılanmaktadır.”

Türk Kızılayı Şube Başkanı İsmail Arkın da din, dil, ırk ve ülke ayrımı yapmadan herkese yardım eli uzattıklarını kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ