Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’da kurbanlıklar 600-1500 TL arasında

Reklam
Lüleburgaz’da kurbanlıklar 600-1500 TL arasında

Lüleburgaz Kurban Pazarı’na Salı gününden itibaren küçükbaş hayvanlar getirilmeye başlandı. Gelen küçükbaşların fiyatları 600 ile 1500 TL arasında değişiyor.

Lüleburgaz Oto Galerici Sitesinin yanında hizmet veren Kurban Pazarı Salı günü açıldı.

Lüleburgaz’a Pınarhisar’ın Sütlüce Köyünden gelen Ramazan Karakaya; ‘Salı akşamı pazara hayvanlarımı getirdim. Şu an için hareketlilik yok. Bu gün öğlen 12’ye kadar 20 tane satarım dedim fakat 1 tane sattım. Fiyatlarımız aynı. 700 TL ile 1.000 TL arasında değişiyor. Bende bir de Aliş isimli koç var. Pazarın en büyüklerinden. 110 kilo ağırlığında. 2 yaşında kendisi, 1300 TL fiyat koydum. Arife Günü’ne hareketlilik bekliyoruz’ diye konuştu.

‘HER BÜTÇEYE UYGUN KURBANLIK VAR’

Kurban pazarına Ovacık köyünden gelen Remzi Çetin; ‘Pazara Salı günü geldim. Şu anda işler sakin. Geçen yıla göre düşüş yaşanıyor. 2-3 gün sonra işlerin hareketleneceğini düşünüyorum.  Vatandaşlar fiyatı beğenmiyor. Alıcı için fiyat pahalı, üretici için fiyat ucuz. Fiyatlarım 600-1200 TL arasında değişiyor. Her bütçeye uygun kurbanlık hayvanlarım var. Birçok vatandaşın kurban pazarından haberi yok’ ifadelerini kullandı.

‘FİYATLARDA ZAM YOK’

Kurban pazarına Müsellim Köyünden gelen Hüseyin Karagöz; ‘Kurban pazarında işler çok sakin. Vatandaş fiyatı öğrenip gidiyor. İşlerin birkaç gün sonra açılacağını düşünüyorum. Daha siftah yapamadım. Geçen yıl bu zamana kadar siftah yapmıştım. Fiyatlarda zam yok. 800-1200 TL arasında kurbanlık fiyatları değişiyor’ dedi.

‘DAHA SİFTAH YAPAMADIK’

Kurban Pazarına Pehlivanköy’ün Yeşilova Köyünden gelen Samet Sinir de; ‘ Öğlen 12 oldu daha siftah yapamadık. Fiyat sorup gidiyorlar. Fiyatlarda geçen yıla göre artış yok. Fiyatlar 650-1500 TL arasında değişiyor. Son güne doğru hareketlilik olacağını düşünüyorum.  Kurban pazarının yerini bilmeyen çok vatandaşımız var. Eski kurban pazarları daha güzeldi. Burada ulaşım sıkıntısı da yaşanıyor. Aslında kurban pazarına direk servis olabilir. Ayrıca rüzgarlı havalarda brandalarımız uçuyor, üstü rüzgardan etkilenmeyen bir yer olabilirdi’ şeklinde konuştu. Görünüm.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ