Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’dan Haleplilere Yardım

Reklam
Lüleburgaz’dan Haleplilere Yardım

Lüleburgaz ilçesinde toplanan kuru gıda, giyim ve temel yaşam malzemelerinin bulunduğu iki tır Haleplilere ulaştırılmak üzere uğurladı.

Rumeli Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı tarafından düzenlenen kampanya kapsamında toplanan yardımların yüklendiği tırlar için eski kaymakamlık binası çönünde tören düzenlendi.

Vakıf Başkanı Mehmet Görçin, burada yaptığı konuşmada, Halep’te insanlık dramının yaşandığını söyledi.

Halep’te sivil vatandaşların saldırılar sonucunda hayatını kaybettiğini belirten Görçin, bütün dünyanın bu duruma sessiz kaldığını belirtti.

Halep’teki insanlık dramına sadece Türkiye’nin duyarsız kalamadığını kaydeden Görçin, Halep’teki mağdur insanlar için başlatılan kampanyanın 20 gün sürdüğünü bildirdi.

Mazlum insanların bir nebze sıkıntılarını hafifletebilmek adına kampanya düzenlediklerini aktaran Görçin, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 20 gün önce kampanya için niyet etmiştik. Halep’teki kardeşlerimize özellikle Rumeli’den, Lüleburgaz’dan da böyle bir yardım konvoyu oluşsun istedik. Allah’ın izniyle bu niyetimizden dolayı bir tır beklerken iki tır yardım toplandı. Bunun yaklaşık 40 tonu un ve diğer temel gıda ürünleri ile yatak, yorgan, battaniye ve temizlik malzemeleri gönderiyoruz.”

Konuşmaların ardından dualar okunarak, tırlar uğurlandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ