Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Lüleburgaz’lı, “Aykut Efe” Hayata Gözlerini Yumdu

Reklam
Lüleburgaz’lı, “Aykut Efe” Hayata Gözlerini Yumdu

NEVŞEHİR Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Aykut Efe, lenfoma kanseri tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kırklareli’nin Lüleburagaz İlçesi doğumlu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Aykut Efe, geçen yıl Nisan ayında lenfoma kanserine yakalanınca İstanbul’daki özel bir hastanede tedavi görmeye başladı. Üniversitede okurken aynı zamanda Nevşehir 1’inci Amatör Küme takımlarından Acıgölspor’da futbol oynayan Efe’ye uygun ilik bulunması için üniversite ve kulüpteki arkadaşları sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. Bu kampanya, kısa sürede binlerce kişinin seferber olmasına neden oldu. Sonunda aranan ilik Almanya’da bulundu. Müjdeyi Aykut Efe sosyal medya hesabından ‘Almanya’dan gol haberi var. Aranan kök hücre bulunmuştur. Allah, herkesten razı olsun’ mesajı ile duyurmuştu.

Bugün ise üniversitedeki Hocası Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın, Aykut Efe’nin ölümünü sosyal medya hesabından duyurdu. Taşğın, “İlik de bulunan Aykut Efe, tedavi gördüğü hastanede dün gece saat 03.00’de Hakkın rahmetine kavuştu. İlik tedavisine olumlu tepki vermesine rağmen, hastalığın başka organlara sıçraması engellenemedi” diye duyurdu.

Yapılan tetkikler sonucu gerekli müdahale yapılarak ilik nakli gerçekleşti. Fakat istenilen sonuç maalesef elde edilemedi ve Aykut Efe hayata gözlerini yumdu.

Sevgili dostumuzu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Sevgili dostumuz “Aykut Efe” ile son röportajımızda kemik iliği kanseri lenfomanın ne kadar önemli bir husus olduğuna tanıklık etmiştik.

aykut-efe-1-1 aykut-efe-2-1 aykut-efe-3

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ