Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Meriç Küçükdoğanca Deresinde Toplu Balık Ölümü Görüldü

Reklam
Meriç Küçükdoğanca Deresinde Toplu Balık Ölümü Görüldü

Edirne’nin Meriç İlçesi Küçükdoğanca Mahallesinden geçen derede toplu balık ölümlerinin yaşandığı görüldü. Ölümlerin bölgedeki yağ fabrikasının atıklarından kaynaklandığı ileri sürüldü.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Edirne’nin Meriç İlçesi Küçükdoğanca Mahallesinden geçen deredeki toplu balık ölümleri mahallele halkını isyan ettirdi. Dereden gelen pis kokunun yakınında bulunun bir yağ fabrikası atıklarından kaynaklandığı iddia eden mahalleli durumu belediyeye bildirdi. Mahallede oturanlar buna rağmen belediyenin önlem almadığını ve devam eden balık ölümlerini fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı.

“BALIK ÖLÜMLERİ DEVAM EDİYOR”

Küçükdoğanca Mahallesi Muhtarı İsmail İşözü, derede toplu balık ölümlerinin devam ettiğini yaşanan olayın kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Derede toplu balık ölümüyle ilgili yetkililere bilgi verdiklerini söyleyen İşözü, “Mahallemizde temiz akan derenin atıklarla kirletip bu hale gelmesi bizi çok üzüyor. Dereyi kirletenlerin bir an önce cezalandırılıp derenin tekrar temiz akması için yetkililere bildirdik, fakat balık ölümleri devam ediyor” dedi.

meric-kucukdoganca-deresinde-toplu-balik-olum-2-8798256_o

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ