Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Mutlu Çocuk, Mutlu Toplum” Projesi

Reklam
Mutlu Çocuk, Mutlu Toplum” Projesi

Kırklareli Babaeski Kaymakamlığının himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Babaeski Belediyesi, İlçe Müdürlükleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının ortaklığı ile hazırlanan “Mutlu Çocuk, Mutlu Toplum” adlı proje imzalandı.

Proje kapsamında, ilköğretim ve okul öncesi öğrencilerine yönelik, voleybol, futbol, masa tenisi ve satranç alanında etkinlikler, sanat faaliyetlerinde ise, müzik korosu, ritm grubu oluşturmak, resim ve seramik dallarında öğrencilere eğitimler vermek, sinema günleri yapmak ve halk oyunları ekibi kurma faaliyetleri bulunuyor. Ayrıca, kültürel geziler düzenlemek, eğitimde devamlılığı sağlamak amacıyla evi okula uzak olan öğrencilere ulaşım hizmeti sunmak, ana sınıfında ve birinci sınıfta eğitim alan öğrencilere okul sütü ile birlikte kahvaltı imkanı sağlamak amaçlanıyor.

Projeyle öğrencilerin aileleri için yapılacak faaliyetler ise, veli okuma yazma eğitimi kursu, ergen eğitimi, madde bağımlılığı ile mücadele, ailelerin bilinç seviyesini arttırılması, aile planlaması hakkında seminerler düzenleneceği belirtildi – KIRKLARELİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ