Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Süleymanpaşa’da Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri Devreye Giriyor

Reklam
Süleymanpaşa’da Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri Devreye Giriyor

Süleymanpaşa Belediyesi, Bursa, Antalya ve Çanakkale’nin ardından büyük bir ihtiyaç olarak göze çarpan yeni doğum yapmış anneler için bebek bakım ve emzirme kabinlerini Tekirdağ’da da devreye sokuyor.

“Türkiye’de 4. olarak Süleymanpaşa Belediyesi bu projeye talip olmuştur”

Süleymanpaşa Belediye Meclis toplantısında da görüşülen konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ” Bebek Bakımı ve Emzirme Kabinleri Sağlık Bakanlığımızca Türkiye Emzirme Vakfı’nın desteklediği ilk defa Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi ve son olarak da Çanakkale Belediyesi’nin uyguladığı bir projedir. 4. olarak Süleymanpaşa Belediyesi bu projeye talip olmuştur” dedi.

“Kabinde ihtiyaç duyulacak her şey mevcut”

Emzirme kabinlerinin son derece modern sistemler barındığının altını çizen Eşkinat, “Emzirme kabinleri son derece çağdaş bir uygulama olacak. Malzemeleri ile beraber oldukça modern. Kabinlerin içi çok çağdaş. Emziren annelere bir kart vereceğiz. O kartla giriş yapacaklar. 15 – 20 dakika kalabiliyorlar içeride. Kabinde annelerimiz ve bebeklerimizin her türlü hijyenik koşulları sağlanmış, ihtiyaçları da var olacak. İhtiyaç duydukları bez, ped, su gibi her şey mevcut” diye konuştu.

“En kısa zamanda bu güzel hizmeti Süleymanpaşalı annelerimize sunacağız”

Bayram sonrasında kayıtların alınıp en kısa zamanda Bebek Bakımı ve Emzirme Kabinleri’nin hizmete gireceğini belirten Başkan Eşkinat, “Güzel bir uygulama. Zaten ihtiyaç vardı şehrimizde. Şu an pilot bölge olarak Cengiz Topel Meydanı’nı belirledik. Bayram sonrasında kayıtları alıp vatandaşlarımız için kartlar hazırlayacağız. En kısa zamanda bu güzel hizmeti Süleymanpaşalı annelerimize sunacağız” ifadelerini kullandı.

Arkası kitap paylaşım noktası olacak

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete sunulacak bebek bakım ve emzirme kabinlerinin arka tarafında da kitap paylaşım noktası bulunurken Süleymanpaşa Belediyesi zamanını değerlendirmek isteyenler için ücretsiz olarak kitap hizmeti de sunacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ