Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Trakya Kalkınma Ajansı Sonbahar Dönemi Dış Ticaret Okulu Eğitimlerine Başlıyor

Reklam
Trakya Kalkınma Ajansı Sonbahar Dönemi Dış Ticaret Okulu Eğitimlerine Başlıyor

Trakya Kalkınma Ajansı, bölgede faaliyet gösteren KOBİ’lerin dış ticaret kapasitelerinin artırılmasına yönelik olarak uzman eğitmenlerle birlikte yürüttüğü “Dış Ticaret Okulu” eğitimlerini bu kez Çerkezköy ilçesinde düzenliyor.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin yaptığı açıklamada, “Dış Ticaret Okulu” kurum olarak özellikle Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde bulunan yatırım destek ofisleri aracılığıyla bölgenin iş ve yatırım ortamının geliştirilmesi amacıyla bir dizi çalışma yürüttüklerini ifade etti. Şahin, eğitim çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Bu çalışmalardan biri de “Dış Ticaret Okulu” eğitimleri. Ajans olarak KOBİ’lerimizin rekabet edebilirliklerinin ve uluslararası pazarlara erişebilmelerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine çok önem veriyoruz. Yukarıda değindiğimiz hedeflere ulaşabilmek amacıyla alanında uzman eğiticilerle bölgemizde faaliyet gösteren KOBİ’lerimize bu eğitimleri veriyoruz. “Dış Ticaret Okulu” projesi kapsamında alınan eğitimler ile hem KOBİ’lerimizin kurumsal kapasitelerine büyük bir katkı sağlanmış olacaktır hem de bölgemizden ihracat yapan firma sayısı artacaktır. 26 Eylül’de başlayacak olan ikinci eğitim programımızı Çerkezköy’de organize ettik. 5 haftaya yayılmış 10 günlük bu eğitim ile firmaların her eğitim gününü bir basamak olarak kullanıp eğitim sonunda varış noktası olarak ihracat stratejilerini oluşturmuş olmalarını bekliyoruz. Gerçekleştirilecek olan proje çalıştayında firmalarımızdan bu stratejilerini sunmalarını talep edeceğiz ve çalıştay sonunda stratejisi başarılı bulunan 3 firmamıza 5 hafta daha danışmanlık hizmeti sağlayacağız. Eğitim ve danışmanlık desteği sonrasında firmalarımızın diğer firmalara örnek olacağına inanıyorum. Bu eğitimlerin firmalarımız, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. ”

Dış Ticaret Okulu

Dış Ticaret Okulu ile ilgili yapılan açıklamada ise, ” Trakya Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisleri aracılığıyla iş ortamının geliştirilmesi için Trakya Bölgesi’ndeki firmaların dış ticaret kapasitelerinin artırılmasına yönelik “Dış Ticaret Okulu”nun hayata geçirilmesi kararı aldı ve alanında uzman eğitmenler ile program oluşturdu. Programın hedef kitlesi hiç ihracat yapmamış, ihracata yeni başlamış, ihracat faaliyeti kesintiye uğramış veya ihracat kapasitesini artırmak isteyen Trakya firmaları olarak belirlenmiştir. Program kapsamında, doğru müşteri segmenti belirleme yöntemleri, ürün konumlandırma, pazar araştırma yöntemleri, dış pazarlara ulaşımda kullanılan bilgi kaynakları, uluslararası pazarlama, dağıtım kanalları, ürün destek/müşteri hizmetleri, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi, ürün kalite standartları ve sertifikasyonlar, kalite/yönetim/çevre güvence sistemleri konularındaki bilgiler her konunun uzmanınca firmalara aktarılacaktır. Eğitimlere Trakya Kalkınma Ajansı resmi internet sitesi www.trakyaka.org.tr adresinden kayıt yaptırılabiliyor” bilgilerine yer verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ