Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

TRAKYA’dan, HALEP’e Yardım Kampanyası

Reklam
TRAKYA’dan, HALEP’e Yardım Kampanyası

Edirne ve Kırklareli’nde Halep için yardım kampanyaları düzenlendi.

Trakya Üniversitesinde (TÜ) çeşitli bölümlerde öğrenim gören öğrenciler, Halep’te rejim yanlısı yabancı terörist grupların saldırıları nedeniyle zor durumda kalanlar için yardım kampanyası başlattı.

Edirne İlim Yayma Cemiyeti Özel Kemal Unakıtan Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan üniversite öğrencileri, Halepliler için kıyafet ve para yardımında bulundu.

TÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Hüseyin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halep’teki zulme kayıtsız kalmadıklarını söyledi.

Üniversite öğrencileri olarak yurtta yardım kampanyası başlattıklarını aktaran Şahin, “Türk gençliği olarak bu bizim de yaramız. Onlar bizimde kardeşimiz. Bizim de çok düşmanımız var. Biz şimdi düşenin yanında olmazsak Allah korusun böyle bir durumda kimse bizim yanımızda olmaz. Sağ olsun arkadaşlarımız çok uğraştılar. Giysi ve maddi yardım topladılar” diye konuştu.

Öğrencilerin topladıkları yardımlar, yardım konvoyları aracılığıyla ulaştırılacak.

Kırklareli

Kırklareli’nde TOKİ Ahmet Cevdet Paşa Ortaokulu öğrencileri, Halep’teki saldırılarda zor durumda kalan çocuklar için yardım kampanyası başlattı. Kısa sürede, bir kamyonet gıda ve giyim malzemesi toplandı.

Öğrenciler topladıkları malzemeleri, büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde koli ve çuvallara doldurarak İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine teslim etti.

Öğrencilerden Rozalinda Gül, Halep’teki saldırıların son bulmasını istedi. Kampanyayla topladıkları yardımlar Halep’e gideceği için çok mutlu olduklarını aktaran Gül, şunları söyledi:

“Üzücü olaylardan sonra Halep’e nasıl yardım edebiliriz diye arkadaşlarımızla sürekli düşünüyorduk. Biz öğretmenlerimizin ve okul müdürümüzün desteğini alarak yardım kampanyası başlattık. Kısa sürede gıda ve giyim malzemeleri topladık. Halepli çocukların yerlerde yatması, çok kötü. Bizim içimiz yanıyor. Biz de insanız, onlar da insan. Bu nedenle yediğimizden onlara da yedirmek, içtiğimizden onlara da içirmek istiyoruz. Biz artık saldırıların son bulmasını istiyoruz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ