Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

Türkiye’de Sosyal Ağlara Erişilemiyor! Facebook, Twitter ve Youtube Neden Yavaş?

Reklam
Türkiye’de Sosyal Ağlara Erişilemiyor! Facebook, Twitter ve Youtube Neden Yavaş?

Sosyal medya üzerinden ülkemizde birçok internet kullanıcısı internetin yavaş olduğu bilgisini artarak aktarmaya başladı.

Özellikle Facebook, Twitter gibi yurt dışı lokasyonlu milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya sitelerine erişimde ise yavaşlık sorununun daha fazla olduğu bilgisi yine şu anlarda sosyal medya üzerinde kullanıcılar tarafından sıkça konuşuluyor.
Ülkemizde daha önce yaşanan acı olaylar sonrası provakasyonları önlemek için internet yavaşlatılıyordu. Bu sayede yaşanabilecek olası provakasyonların önüne internet yavaşlatılarak bir nebze de olsa önüne geçilebiliyordu. Ancak şu anda yaşanan internet yavaşlığı ile ilgili hiçbir bilgi kesin olarak bulunmuyor. İnternetin neden yavaşladığı şu an için gizemini koruyor.
İnterneti Yavaş Olanlar Ne Yapabilir?
Ülkemizde şu anda yaşanan internet yavaşlığında sadece yurt dışı lokasyonlarındaki Facebook, Twitter gibi sitelere erişimi biraz daha hızlandırmak mümkün. Bunu VPN servisleri ile çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ülkemizde sık sık çeşitli olaylarda sosyal ağların yasaklanması ya da yavaşlatma uygulanması gibi durumlarla karşılaşıyoruz. Ancak bu sefer durum biraz daha farklı. Bir süredir çoğu kullanıcı ülkemizde en yoğun kullanılan üç popüler sosyal ağ Facebook,Twitter ve YouTube‘a erişim sağlayamıyor.

Daha önce üzücü olaylarla karşılaştığımızda sosyal ağlara erişemediğimizde her ne kadar alışılmış bir durum gibi karşılasak da, henüz resmi kaynaklarca doğrulanmış kritik bir olay yaşanmamasına rağmen tüm servis sağlayıcılarında sosyal ağlara erişim problemi bulunuyor.

Ekşi Sözlük yazarlarına göre son dönemde yaşanan siyasi ve askeri olaylar nedeniyle sosyal ağlara erişim yasağı getirildiği söylenirken, VPN ya da farklı DNS ile internete bağlanan kullanıcılar sosyal ağlara erişebiliyor. Ancak Zenmate gibi bazı VPN uygulamaları da yoğunluktan dolayı yavaşlamış durumda.

Genel olarak sosyal ağlara erişilememesinin 25 Ağustos tarihinde Van’da gerçekleşen patlamayla ilişkili olabileceği de belirtiliyor. Ayrıca bazı kişiler bu durumun siber saldırı ya da yurt dışı çıkışlara yönelik arıza olduğu üzerine dursa da henüz durum netlik kazanmış değil.

Konuyla ilgili bir gelişme olduğunda haber üzerinden sizinle paylaşmaya devam edeceğiz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ