Trakya Firma Tanıtım ve Bilgi Platformu
TrakyaBurada.com | Trakya'nın Tanıtım ve Bilgi Platformu

“Yetim Gülerse Dünya Güler” Etkinliğinde Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Reklam
“Yetim Gülerse Dünya Güler” Etkinliğinde Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde bulunan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Temsilciliği tarafından organize edilen “Yetim Gülerse Dünya Güler” etkinliğinde bir araya gelen çocuklar gönüllerince bir gün geçirdi.

 

İHH Lüleburgaz Temsilciliği tarafından ilk kez düzenlenen etkinliğe gönüllüler de katıldı. Etkinliğe katılan yetim ve anne babası ayrı olan 55 çocuk sabah kahvaltısı ile başladıkları etkinlikte alışveriş yaptı ardından öğlen yemeği yiyerek, şenliklere katıldılar.

Çocuklar şenlikte ip atladı, kaşıkla yumurta taşıdılar, sandalye kapmaca oynadılar. Müzik ve palyaçolar eşliğinde dopdolu bir gün yaşadılar.

“İlk defa Lüleburgaz’da böyle bir çalışma yaptık”

Etkinlik hakkında bilgi veren İHH Lüleburgaz Temsilcisi Hava İsa, “Biz uzun süredir İHH gönüllüsü olarak çalışıyoruz. Lüleburgaz’a geleli iki yıl oldu. İki yıldır çalışmalarımız olmuştu. İHH’nın ‘Yetim Dayanışması’ günleri adı altında böyle bir çalışması var. Bütün illerde var. İlk defa Lüleburgaz’da böyle bir çalışma yaptık. Kahvaltı yaptık beraber, çay içtik, bunların dışında ikramlarımız oldu” dedi.

“Mağazada kendi beğendiğini, istediğini aldılar”

Çocuk başı 100 TL limit ayrıldığını kaydeden İsa, “Herkesin tamamlanmasıyla birlikte çocukları gruplara ayırıp başlarında görevlilerle mağazaya yönlendirdik. Mağazada kendi beğendiği, istediğini aldılar. Limitimiz 100 TL’ idi. Eğlencelerimiz, palyaçolarımız var. Oyun, eğlencede çocuklar çok mutlu oldular. Çok güzel dönüşler aldık. Çok güzel katılar oldu. Destekleyenlerimiz çok oldu. Umduğumuzdan çok daha güzel gitti. İlk olmasına rağmen gayet başarılıydı. İnşallah daha güzel olur. Daha sonrakiler daha iyi olur” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ